هیچ اسیری در بیمارستان الشفا پیدا نکردیم
کد خبر: 12053

هیچ اسیری در بیمارستان الشفا پیدا نکردیم

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه اعتراف کرد که نیروهای اشغالگر پس از حمله به مجتمع پزشکی هیچ اسیری آنجا پیدا نکردند.

بیان فردا | نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه اعتراف کرد که نیروهای اشغالگر پس از حمله به مجتمع پزشکی هیچ اسیری آنجا پیدا نکردند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با رسانه‌های آمریکایی ادعا کرد: «ما نشانه‌های قوی داشتیم که زندانیان نزد حماس در مجتمع الشفا هستند و این یکی از دلایلی بود که ما را وادار به ورود به بیمارستان کرد.»

وی در ادامه ادعاهایش افزود: «اگر آنها آنجا بودند، از آنجا منتقل شده‌اند.»

نتانیاهو به سی‌بی‌اس خاطرنشان کرد که کابینه او «اطلاعاتی درباره زندانیان» دارد، اما از ارائه توضیحات بیشتر در این باره خودداری کرد و گفت: «هرچه کمتر صحبت کنم، بهتر است.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه در صورت بازگرداندن اسرا از غزه وقفه موقت برقرار خواهد شد، ادعا کرد که ارتش اشغالگر به این مساله «بیش از قبل از شروع تهاجم زمینی» نزدیک است.

نتانیاهو مدعی شد که آنها تلاش می‌کنند این ماموریت را با کمترین تلفات غیرنظامی به پایان برسانند. او اذعان کرد: «اما متأسفانه در این امر موفق نشدیم.»

وی ادعاهای خود را تکرار کرد که آنها نشانه‌های «قوی» دارند مبنی بر اینکه برخی از بازداشت‌شدگان در بیمارستان الشفا هستند.

نتانیاهو بار دیگر مدعی شد که آن‌ها می‌خواهند مسؤولیت نظامی در غزه را برای آنچه «جلوگیری از ظهور تروریسم» خواند، به عهده بگیرند و به دنبال اشغال غزه نیستند.

این در حالی است که کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در ساعت ۲۰:۳۰ امروز (جمعه) با توجه به مذاکرات درباره توافق احتمالی مبادله اسیران تشکیل جلسه می‌دهد. رسانه‌های عبری گزارش دادند که مذاکرات برای توافق مبادله اسیران در حال پیشرفت است و این قرارداد ممکن است روزهای آینده بسته شود.

روزنامه یدیعوت آحارونوت افزود: حماس در روزهای اخیر موافقت خود را برای آزادی ۸۰ اسیر پس گرفت و اکنون آماده آزادی ۵۰ زندانی است. اسرائیل مخالف بوده و اصرار بر آزادی بین ۵۰ تا ۸۰ زندانی در غزه دارد.

بر اساس برآوردها، حدود ۱۳۰ اسیر فلسطینی آزاد خواهند شد.

رژیم صهیونیستی در مذاکرات چندین خط قرمز ارائه کرد، از جمله خواستار جدا نشدن خانواده‌ها و آزادی کودکان به همراه مادرانشان شد. خط قرمز دوم مخالفت با آتش‌بس بدون آزادی اسیران است و نیز تاکید کرده که تعداد افرادی که آزاد می‌شوند بالاتر از خواسته کنونی حماس باشد.

پس از مخالفت رژیم صهیونیستی با آزادی اسرای مسن فلسطینی، حماس با آزادی زندانیان مسن مخالفت کرد. اشغالگران همچنین به شدت با آتش‌بس پنج روزه مخالفت کردند در حالیکه حماس خواستار آن شده بود و همین باعث شد حماس تعداد افرادی که قصد آزادی آنها در توافق فعلی را دارد از ۸۰ نفر به ۵۰ نفر کاهش دهد.

یکی دیگر از اختلاف نظرها در این مذاکرات، درخواست حماس مبنی بر این است که رژیم صهیونیستی در روزهای آتش‌بس از پرواز هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز غزه خودداری کند در این صورت در هر روز آتش‌بس، حماس قصد دارد ده‌ها اسیر را آزاد کند. این در حالی است که اشغالگران با درخواست حماس مبنی بر اجازه آزادی رفت‌وآمد در جریان آتش‌بس میان غزه و جنوب نوار غزه مخالف هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین