زلنسکی غرب را تهدید به عقب‌نشینی کرد
کد خبر: 12068

زلنسکی غرب را تهدید به عقب‌نشینی کرد

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعتراف کرد که اگر متحدان غربی کمک به کی یف را متوقف کنند، ارتش اوکراین مجبور می شود عقب نشینی کند.

بیان فردا | ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعتراف کرد که اگر متحدان غربی کمک به کی یف را متوقف کنند، ارتش اوکراین مجبور می شود عقب نشینی کند.

زلنسکی در نشستی با نمایندگان رسانه های خارجی گفت:"در حال حاضر من روی کمک گرفتن از غرب متمرکز هستم. تمرکز آنها [کشورهای غربی] به دلیل وضعیت خاورمیانه در حال تغییر است و بدون حمایت [آنها] ما عقب نشینی خواهیم کرد."

وی خاطرنشان کرد که در رابطه با تغییر اولویت ها که پس از تشدید اوضاع در خاورمیانه رخ داد، اوکراین از جمله شروع به دریافت گلوله های ۱۵۵ میلی متری کمتری کرد. زلنسکی اعتراف کرد: "تحویل تسلیحات به ما کاهش یافته است".

کی یف بارها خاطرنشان کرده است که کمک متحدان که از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه به طور مکرر تحویل تسلیحات به اوکراین را افزایش داده اند، نقش تعیین کننده ای برای نیروهای اوکراینی ایفا می کند. در عین حال، مقامات اوکراین بر تحویل مقادیر بیشتر و انواع مدرن تر تجهیزات و مهمات اصرار دارند. پس از بدتر شدن اوضاع خاورمیانه، زلنسکی ابراز نگرانی کرد که علیرغم وعده‌های متحدان، حمایت غرب از کی یف کاهش یابد.

در پایان فوریه، جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا، هدف ارائه یک میلیون گلوله و موشک به اوکراین را مطرح کرد. با این حال، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان بعداً خاطرنشان کرد که اتحادیه اروپا باید بداند که این هدف ظرف یک سال محقق نخواهد شد. به گفته وی، کشورهای اتحادیه اروپا در حال مذاکره با صنایع دفاعی در این زمینه هستند. به نوبه خود، هانو پوکور، وزیر دفاع استونی در نوامبر گفت که کشورهای اتحادیه اروپا اکنون کمتر از یک میلیون گلوله در سال تولید می کنند، در حالی که حجم تولید مورد نیاز باید سه برابر بیشتر باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین