مجلس آینده هم مجلس اصولگرا خواهد بود
کد خبر: 12559
سیدرضا تقوی، عضو جامعه روحانیت مبارز:

مجلس آینده هم مجلس اصولگرا خواهد بود

عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس دوازدهم مانند مجلس فعلی اصولگرا است؟ عنوان کرد: برداشت من این است که مجلس آینده با مجلس فعلی خیلی تفاوت ندارد.

 

بیان فردا | سید رضا تقوی، عضو جامعه روحانیت مبارز درباره طرح انتقاداتی از سوی برخی از اصلاح طلبان درباره اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌های داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی هیئت‌های اجرایی اظهار کرد: مبنای بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات بر این اساس نیست که چه کسی اصلاح طلب است چه کسی غیر از این است.

وی با بیان اینکه «الان نمی‌توان درباره رد صلاحیت‌ها اظهار نظر کرد چراکه صلاحیت‌ها همچنان در دست بررسی است» افزود: طبیعی است کسی که رد صلاحیت می‌شود با بیان استدلال، به دنبال تائید صلاحیت خود باشد. همچنین سخنگوی شورای نگهبان نیز اعلام کرده که نتایج بررسی صلاحیت‌ها نهایی نیست و ممکن است بسیاری از آنها با تغییراتی همراه باشد؛ در گذشته نیز این‌گونه بوده که بسیاری از رد صلاحیت‌های هیئت‌های اجرایی تائید شدند و برخی از تائید صلاحیت شده‌های این هیئت‌ها نیز رد شدند؛ این موارد به اطلاعاتی که به شورای نگهبان واصل می‌شود، بستگی دارد.

این جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این پرسش که آیا در انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد تنوع جریانات سیاسی خواهیم بود؟ اظهار کرد: قانون زمینه و بستر را برای حضور همه افراد جامعه فراهم کرده است و آن‌هایی که شرایط را دارند، می‌توانند در انتخابات شرکت کنند مگر کسانی که مشکلی داشته باشد؛ قانون به نوعی تدوین و تنظیم شده که همه آنهایی که به نظام معتقدند، می‌توانند در انتخابات شرکت کنند و زمینه برای حضور هر کسی آماده است.

تقوی همچنین درباره ادعای دبیر کل یکی از احزاب اصولگرا مبنی بر اینکه مردم علاقه و گرایشی به اصلاحات ندارند، در پاسخ به اینکه آیا اصلاح طلبان در مجلس آینده جایی دارند؟ گفت: من چنین برآوردی ندارم که چه کسی به چه کسی رای می‌دهد؛ ملت ایران ملت آگاهی است و خودشان تصمیم گیری می‌کنند.

 وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس دوازدهم مانند مجلس فعلی اصولگرا است؟ عنوان کرد: برداشت من این است که مجلس آینده با مجلس فعلی خیلی تفاوت ندارد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که «پاسخ شما به این معناست که اصلاح طلبان باز هم به مجلس راه پیدا نمی‌کنند؟» ادامه داد: در مجلس فعلی یک تیم قوی از اصلاح طلبان حضور دارند.

تقوی در پایان در پاسخ به این پرسش که ارزیابی جنابعالی از انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی چیست؟ اظهار کرد: آینده خوبی برای انتخابات پیش بینی می‌کنم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین