امکانات حملات یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ را ایران فراهم کرده؟
کد خبر: 13156
اتهام‌زنی مجدد سنتکام؛

امکانات حملات یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ را ایران فراهم کرده؟

مرکزی فرماندهی نیروهای آمریکا در منطقه( سنتکام) در بیانیه‌ای حمله انجام گرفته از سوی ارتش یمن به چند کشتی در دریای سرخ را به ایران مرتبط دانست و مدعی شد: ما بر اساس دلایل زیادی بر این باور هستیم که امکان این حملات، در حالی که توسط حوثی‌ها در یمن (انصارالله یمن) انجام شده‌اند، به طور کامل توسط ایران فراهم می‌شود.

 

بیان فردا | مرکزی فرماندهی نیروهای آمریکا در منطقه (سازمان تروریستی سنتکام) در بیانیه‌ای حمله انجام گرفته از سوی ارتش یمن به چند کشتی در دریای سرخ را به ایران مرتبط دانست.  

در پی اعلام حمله موشکی و پهپادی به دو کشتی اسرائیلی به نام‌های «Unity Explorer» و «Number Nine» در دریای سرخ از سوی سخنگوی ارتش یمن و گزارش‌ها درباره مورد حمله گرفتن یک کشتی انگلیسی در همین منطقه، فرماندهی مرکزی نیروهای تروریستی آمریکا (سنتکام) در منطقه در بیانیه‌ای مدعی شد: روز یکشنبه چهار حمله به سه کشتی تجاری صورت گرفت که در آب‌های بین‌المللی در جنوب دریای سرخ فعالیت می‌کردند. ناوشکن یو.اس.اس کارنی به تماس‌های این کشتی‌ها پاسخ داد و به آن‌ها کمک کرد.

سنتکام در ادامه این بیانیه که در صفحه کاربری آن در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شده، آورده است: این حملات تهدیدی مستقیم برای تجارت بین‌المللی و امنیت دریایی است و جان خدمه بین‌المللی را که نماینده چندین کشور در جهان هستند به خطر انداخته‌اند.

در حالی که حضور مداخله‌جویانه نظامی آمریکا و افزایش شمار جنگ‌افزارهای آن در منطقه، امنیت و ثبات آن را تضعیف می‌کند، فرماندهی مرکزی نیروهای نظامی آمریکا با تلاش برای مرتبط ساختن این اقدام یمن با ایران، مدعی شد: ما بر اساس دلایل زیادی بر این باور هستیم که امکان این حملات، در حالی که توسط حوثی‌ها در یمن (انصارالله یمن) انجام شده‌اند، به طور کامل توسط ایران فراهم می‌شود. ایالات متحده آمریکا تمامی پاسخ‌های مناسب را در هماهنگی کامل با متحدان و شرکای بین‌المللی خود در نظر خواهد گرفت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین