توضیحات انتخاباتی محسن هاشمی؛ چه کسانی کاندیدا می‌شوند؟
کد خبر: 13158

توضیحات انتخاباتی محسن هاشمی؛ چه کسانی کاندیدا می‌شوند؟

محسن هاشمی گفت: اینکه هنوز انتخابات مجلس را پشت سر نگذاشتیم، ناگهان از انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گویند این یک گمانه‌زنی زودهنگام محسوب می‌شود.

 

بیان فردا | محسن هاشمی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی به خبرآنلاین گفت: ادعا‌های مطرح شده پیرامون داوطلبی بنده در انتخابات ریاست جمهوری صرفاً یک گمانه‌زنی زودهنگام است. اینکه هنوز انتخابات مجلس را پشت سر نگذاشتیم، ناگهان از انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گویند این یک گمانه‌زنی زودهنگام محسوب می‌شود که باید منظور خودشان را از این کار توضیح دهند.

«بهتر است عجله نکنیم.»، «گمانه‌زنی زود هنگام نکنید.» این‌ها قسمتی از واکنش حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران و محسن هاشمی رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است اخیراً یک رسانه اصولگرا گمانه‌هایی پیرامون آمادگی آن‌ها برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۴ منتشر کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگاران می‌گوید گمانه‌زنی درباره حضور او در انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام است، اما در گفتگوی مذکور به عبارات کلیشه‌ای که بیشتر در فضایی انتخاباتی ریاست جمهوری شنیده می‌شود، اشاره می‌کند و می‌گوید با توجه به پتانسیل اعضای حزب کارگزاران سازندگی آن‌ها می‌توانند کشور را از بحران خارج کنند.

در ادامه گفتگوی خبرنگاران با محسن هاشمی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی را می‌خوانید:

آقای هاشمی! به تازگی ادعایی مبنی بر اینکه شما به دنبال داوطلبی برای انتخابات ریاست جمهوری هستید در رسانه اصولگرا منتشر شده، این ادعا تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است؟

ادعا‌های مطرح شده پیرامون داوطلبی بنده در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۴ صرفاً یک گمانه‌زنی زودهنگام است. به عبارت دیگر اینکه هنوز انتخابات مجلس را پشت سر نگذاشتیم، ناگهان از انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گویند این یک گمانه‌زنی زودهنگام محسوب می‌شود که باید منظور خودشان را از این کار توضیح دهند.

*اخیرا بازهم بحث دلخوری کرباسچی از حزب کارگزاران مطرح شده، چقدر این موضوع نزدیک به واقعیت است؟

این گمانه‌زنی‌ها و نتیجه‌گیری‌ها از تحولات در حزب کارگزاران سازندگی جنبه مثبت ندارد. به نظر بنده در یادداشت‌هایی که به این ترتیب نوشته می‌شوند حرکت مثبتی مشاهده نمی‌شود.

برای لیست دادن در انتخابات مجلس منتظر تایید صلاحیت‌ها هستیم

*یعنی دنبال اختلاف افکنی هستند؟

بله، به واسطه نوشتن چنین یادداشت‌هایی که در آن به اختلاف کرباسچی در حدود ۳ سال پیش می‌پردازند و از طرفی کاملاً زود هنگام پیرامون انتخابات ریاست جمهوری گمانه‌زنی می‌کنند، همه این موارد حاکی از آن است که این یادداشت‌ها تنها یک تحلیل غلط هستند که در نتیجه آن به دنبال فرافکنی و اینکه فقط یک حرفی گفته باشند، است.

*حزب کارگزاران سازندگی قصد دارد برای انتخابات مجلس دوازدهم لیست بدهد؟

منتظر تایید صلاحیت‌ها از طرف شورای نگهبان هستیم، حدود ۵۰ روز دیگر نتایج احراز صلاحیت‌ها منتشر می‌شود و آن وقت تصمیم می‌گیریم که می‌توانیم لیستی ببندیم یا خیر.

از حزب کارگزاران فقط نمازی و تاج‌الدین در انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند

*از چهره‌های شاخص عضو حزب کارگزاران کسی ثبت‌نام کرده که در صورت تایید صلاحیت سرلیست قرار بگیرد؟

باید نتیجه احراز صلاحیت‌ها مشخص شود و ببینیم در هر نقطه از ایران صلاحیت چه کسانی تایید شده و در نهایت می‌شود لیستی بست یا خیر. البته تعداد اعضای شاخصی که ثبت‌نام کردند بسیار کم است تا جایی که از حزب کارگزاران سازندگی فقط نمازی و تاج‌الدین ثبت‌نام کردند، اما آن‌هایی هم که ثبت‌نام کرده بودند، تایید صلاحیت نشدند.

حزب کارگزاران سازندگی می‌تواند با سیاست‌های اعتدالی کشور را اداره کند

البته حزب کارگزاران سازندگی همراه اعضا، هیئت موسس و شورای مرکزی که همگی از سوابق ارزشمندی در مدیریت اجرایی کشور برخوردار هستند این قابلیت را دارد که در صورتی که افراد در نتیجه نظارت استصوابی تایید صلاحیت شوند، بر مبنای سیاست‎های اعتدالی کشور را به صورتی اداره کند که از نظر معیشت، توسعه و ناترازی‌ها کشور از بحران خارج شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین