حمله اسرائیل به مواضعی در سوریه و لبنان
کد خبر: 13761

حمله اسرائیل به مواضعی در سوریه و لبنان

جنگ اسرائیل و حماس وارد شصت و هشتمین روز خود شده است، در این بسته خبری جدیدترین تحولات مربوط به این درگیری ها را می توانید دنبال کنید.

 

بیان فردا | رسانه‌های عربی از شهادت دستکم ۹ فلسطینی در بمباران دو خانه فلسطینی در خان یونس واقع در جنوب نوار غزه خبر دادند.

رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین جنایت خود علیه مردم غزه، دو خانه فلسطینی در خان یونس واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کرد که در نتیجه آن دستکم نُه فلسطینی به شهادت رسیدند. 

شبکه الجزیره همچنین از شهادت یک زن و زخمی شدن چند نفر دیگر در بمباران یک آپارتمان مسکونی در اردوگاه النصیرات واقع در مرکز نوار غزه خبر داد. 

وبگاه «شهاب نیوز» نیز از حمله توپخانه‌ای ارتش رژیم به شرق و مرکز خان یونس و درگیری بین مبارزان فلسطینی با نظامیان صهیونیست خبر داد. 

به گفته مقام‌های بهداشتی غزه، از ۷ اکتبر(۱۵ مهر)  به این سو ۱۸۰۰۰ فلسطینی شهید و بیش از ۴۹۲۲۹ نفر دیگر در حملات بی امان هوایی و زمینی به این منطقه مجروح شده‌اند.

سازمان‌های امداد و کمک‌رسانی سازمان ملل متحد وضعیت غزه را تحت تاثیر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق غیرنظامی «آخرالزمانی» توصیف کرده‌اند و گفته‌اند تحت تاثیر شرایط کنونی نیمی از جمعیت ساکنان غزه گرسنه هستند و هزینه هر کیسه آرد نیز تحت تاثیر جنگ به ۹۵ دلار افزایش پیدا کرده است.

درگیری مقاومت با صهیونیست‌ها در «جِنین»

رزمندگان مقاومت فلسطین برای جلوگیری از پیشروی اشغالگران، در چندین منطقه از جنین با سلاح گرم با آنها درگیر شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های فلسطینی بامداد چهارشنبه از یورش دوباره نظامیان رژیم صهیونیستی به شهر و اردوگاه جِنین در کرانه باختری خبر دادند.

بر این اساس، رزمندگان مقاومت فلسطین نیز برای جلوگیری از پیشروی اشغالگران، در چندین منطقه از جنین با سلاح گرم با آنها درگیر شدند.

منابع محلی نیز تصاویری از تیراندازی‌های شدید و انفجارهای مداوم در جریان یورش صهیونیست‌ها به جنین و درگیری با مقاومت منتشر کردند.

دقایقی بعد خبرگزاری «شهاب» گزارش داد که تعدادی از خودروهای نظامی اشغالگران اردوگاه جنین را ترک کرده و به عنوان بخشی از عملیات نظامی جاری به شرق شهر جنین منتقل شدند.

روز سه‌شنبه نیز نظامیان صهیونیست بعد از ورود ناگهانی به شهر جنین در شمال کرانه باختری برای تخریب اموال فلسطینیان، با جوانان فلسطینی درگیر شدند و ۴ فلسطینی را در حمله پهپادی به شهادت رساندند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین