شایعات درباره مرگ پوتین باز هم بالا گرفت/ ماجرا چیست؟
کد خبر: 14404

شایعات درباره مرگ پوتین باز هم بالا گرفت/ ماجرا چیست؟

برخی ادعا کرده‌اند که سخنرانی سال نوی ولادیمیر پوتین خطاب به مردم روسیه در واقع توسط نسخه کامپیوتری یا هوش مصنوعی رئیس‌جمهور روسیه ساخته شده و همین مساله بار دیگر به شایعات درباره مرگ رهبر روسیه دامن زده است.

بیان فردا | پس از سخنرانی ولادیمیر پوتین به مناسبت سال نوی میلادی بار دیگر شایعات درباره مرگ او بالا گرفته است چرا که برخی معتقدند ویدیوی او توسط هوش مصنوعی ساخته شده است.

این اظهارات از پیش ضبط شده کمتر از چهار دقیقه طول می کشد و اکنون میلیون ها نفر آن را تماشا کرده اند و در زمان های مختلف در مناطق زمانی مختلف روسیه پخش شده اند.

در این ویدئو، پوتین در پس زمینه کرملین با حالت برفی ظاهر شد و از شهروندانش به خاطر همبستگی و صلابت تمجید کرد. وی همچنین خطاب به نیروهای مسلحی که در اوکراین می جنگند، گفت: ما به شما افتخار می کنیم، شما قهرمان هستید، حمایت همه مردم را احساس می کنید.

اگرچه در محتوای سخنرانی هیچ چیز غیرعادی دیده نشد، اما پس از اینکه مردم چیزی عجیب در مورد ظاهر پوتین مشاهده کردند، کلیپ هایی در شبکه های اجتماعی منتشر شد. «ایگور سوشکو» مدیر اجرایی گروه تحقیقاتی «باد تغییر» یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در واشنگتن، به ناحیه اطراف کراوات پوتین مشکوک شد و در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: "سخنرانی سال نو پوتین توسط کامپیوتر ساخته شده است. به ناحیه گردن توجه داشته باشید."

 

شایعات درباره مرگ پوتین باز هم بالا گرفت/ ماجرا چیست؟

 

او در این باره نوشت که این مساله به شایعات درباره بدل پوتین، بیمار بودن و یا مرگ او دامن می زند. این فعال همچنین اشاره کرد که چگونه این ویدئو در وب سایت کرملین با کیفیت ۳۶۰p به جای ۷۲۰p HD (همانطور که سخنرانی های قبلی بوده است) منتشر شده است.

 

آنتون گراشچنکو، سیاستمدار اوکراینی نیز مشکوک بود که در این ویدئو چیزی اشتباه است. او هم به ناحیه گردن پوتین در ویدیو اشاره کرد و حالت چانه پوتین را عجیب ارزیابی کرد.

شایعات درباره مرگ پوتین باز هم بالا گرفت/ ماجرا چیست؟

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین