ظریف: تروریسم کور برای رسیدن به اهداف پلیدش از هیچ جنایتی فروگذار نیست
کد خبر: 14461

ظریف: تروریسم کور برای رسیدن به اهداف پلیدش از هیچ جنایتی فروگذار نیست

محمد جواد ظریف در پیامی با اشاره به حادثه تروریستی کرمان گفت: تروریسم کور برخلاف هنجار‌های انسانی برای رسیدن به اهداف پلیدش از هیچ جنایتی علیه بی‌گناهان فروگذار نیست.

بیان فردا |  محمد جواد ظریف در پیامی با اشاره به حادثه تروریستی کرمان گفت: تروریسم کور برخلاف هنجار‌های انسانی برای رسیدن به اهداف پلیدش از هیچ جنایتی علیه بی‌گناهان فروگذار نیست.

 وزیر خارجه پیشین ایران نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

جنایت هولناک تروریستی در کرمان که به شهادت و جراحت ده‌ها تن از هم‌میهنان ارجمند ایرانی در سالگرد شهادت قهرمان مبارزه با تروریسم، سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، انجامید، بسیار تلخ و ناگوار بود و نشان داد تروریسم کور برخلاف هنجار‌های انسانی برای رسیدن به اهداف پلیدش از هیچ جنایتی علیه بی‌گناهان فروگذار نیست؛ همان‌گونه که رژیم جنایتکار صهیونیستی، به عنوان سردامدار و سرچشمه تروریسم در منطقه و جهان، هزاران زن و مرد و کودک بی دفاع را در غزه به خاک و خون کشیده است .

بی‌گمان، این غم مشترک و دردناک ملی، همدلی و یک‌پارچگی همگانی در ایران سربلند را افزایش خواهد داد.

ضروری است منطقه و جهان نه تنها این اقدام ددمنشانه تروریستی را محکوم نموده و برای مجازات آمران و مباشران آن به صورت یک‌پارچه همکاری نمایند، بلکه همزمان لازم است برای برخورد و ریشه کنی این بلای خانمانسوز جهانی، اقدام عملی برای توقف فوری تروریسم دولتی، آپارتاید و جنایات جنگی اسرائیل به ویژه در غزه را سامان داده و ملاحظات توجیه ناپذیر سیاسی در ادامه حمایت از رژیم تروریستی اسرائیل را کنار بگذارند.

با آرزوی علو درجات برای شهدای گرانقدر این فاجعه غم انگیز و بهبودی کامل برای مجروحان، آرامش و صبر برای بازماندگان خواهانم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین