بیماری وزیر دفاع آمریکا لو رفت
کد خبر: 14681

بیماری وزیر دفاع آمریکا لو رفت

بیمارستان «والتر رید» فاش کرد «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا به دلیل ابتلا به بیماری سرطان پروستات، در این مرکز نظامی بستری شد.

بیان فردا | بیمارستان «والتر رید» فاش کرد «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا به دلیل ابتلا به بیماری سرطان پروستات، در این مرکز نظامی بستری شد.

مرکز درمانی والتر رید در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر کرده، فاش کرد لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در این بیمارستان و به دلیل بیماری سرطان پروستات تحت درمان قرار گرفته است.

در این بیانیه فاش شده که سرطان آستین ۷۰ ساله در اولین روزهای ماه دسامبر ۲۰۲۳ تشخیص داده شد و در ۲۲ دسامبر تحت عمل جراحی برای درمان سرطان قرار گرفت.

روز جمعه گذشته وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که آستین چهار روز قبل‌تر و پس از اینکه از یک روش پزشکی انتخابی دچار عوارض شد، در بیمارستان بستری شده است.

در بیانیه بیمارستان والتر رید آمده است: «او در زمان این روند، تحت بیهوشی عمومی بود. وزیر آستین، پس از جراحی و به‌صورت عادی بهبود یافت و صبح روز بعد به خانه بازگشت. سرطان او زود تشخیص داده شد و درمان‌پذیری او عالی است».

پیش از این مشخص نبود که ژنرال چهار ستاره آمریکایی تحت بیهوشی قرار گرفته بود؛ روندی که پنتاگون درباره این بیماری حتی به کاخ سفید اطلاع‌رسانی نکرده بود.

اطلاع رسانی درباره بستری شدن آستین به کاخ سفید و قانونگذاران آمریکایی چند روز به تعویق افتاد و همین امر باعث شد تا درخواست استعفای او مطرح شود. با این حال، کاخ سفید اعلام کرده بایدن به آستین اعتماد دارد و «مشتاقانه منتظر بازگشت او به پنتاگون است».

در ادامه این بیانیه همچنین آمده که آستین در روز اول ژانویه ۲۰۲۴ با علائمی مانند «حالت تهوع همراه با درد شدید در نواحی شکم، لگن و پا» بار دیگر در بیمارستان بستری و پس از آن مشخص شد که او دچار «عفونت ادراری» شده است.

طبق گزارش سی‌ان‌ان، «پت رایدر» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا هم روز سه‌شنبه ابتلای آستین به سرطان را تایید کرد و به خبرنگاران گفت او امروز را هم در بیمارستان سپری کرده است.

رایدر با این حال به زمان مرخص‌شدن رئیس پنتاگون از بیمارستان اشاره‌ای نکرد.

وزیر دفاع در زنجیره فرماندهی در ارتش آمریکا، پائین‌تر از رئیس‌جمهور است و یکی از مهم‌ترین اعضای کابینه در آمریکا محسوب می‌شود.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در ادامه گفت در هشت روزی که در بیمارستان تحت درمان عفونت بود «هیچ وقت هوشیاری خود را از دست نداد و هرگز به بیهوشی عمومی نرفت».

رایدر در پاسخ به این سوال که چرا وزیر دفاع آمریکا بیماری خود را علنی نکرد نیز گفت این موضع «کاملا شخصی» بود.

سخنگوی پنتاگون همچنین گفت آستین «به صورت فعال درگیر وظایف و در ارتباط مستمر با کارکنان خود است».

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین