پاسخ ارمنستان به پیشنهاد صلح آذربایجان
کد خبر: 14685

پاسخ ارمنستان به پیشنهاد صلح آذربایجان

ارمنستان اعلام کرد که پاسخ به پیشنهادات جمهوری آذربایجان برای توافق صلح در ۴ ژانویه برای باکو ارسال شده است.

بیان فردا | ارمنستان اعلام کرد که پاسخ به پیشنهادات جمهوری آذربایجان برای توافق صلح در ۴ ژانویه برای باکو ارسال شده است.

 آرمن گریگوریان، دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان در گفتگو با تلویزیون دولتی کشورش، درباره روند توافق صلح میان ایروان و جمهوری آذربایجان اعلام کرد که پاسخ به پیشنهادات باکو ارسال شده است.

دبیر شورای امنیت ملی این کشور گفت: در ۴ ژانویه طرف ارمنستانی به پیشنهاد (جمهوری) آذربایجان در مورد توافقنامه صلح پاسخ داد. ما ظرف دو هفته به پیشنهاد آنها پاسخ دادیم و اکنون منتظر پاسخ باکو هستیم.

آرمن گریگوریان با بیان اینکه در مذاکرات صلح با جمهوری آذربایجان در برخی موارد پیشرفتی حاصل نشده است، گفت: امیدواریم بتوانیم در مدت زمان کوتاهی در این زمینه ها پیشرفت کنیم. امیدواریم که بتوانیم مشکلات باقیمانده را که نتوانستیم راه‌ حلی برای آن‌ ها پیدا کنیم، از طریق تبادل و مذاکره متقابل حل کنیم و هر چه زودتر توافقنامه صلح را امضا کنیم.

وی سپس تصریح کرد: توافق شد تا کمیسیون های تعیین مرز دو کشور دوباره در پایان ماه ژانویه سال جاری میلادی با یکدیگر دیدار کنند.

جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در ۲۷ دسامبر اعلام کره بود که در مذاکرات صلح با ارمنستان در سال ۲۰۲۳ پیشرفت هایی حاصل شده است و گفت: اگر ایروان اراده جدی سیاسی از خود نشان دهد، می‌ توان در مدت کوتاهی قرارداد صلح را امضا کرد.

گفتنی است که ارتش جمهوری آذربایجان در سپتامبر سال جاری میلادی عملیاتی را در منطقه قره‌ باغ آغاز کرد و پس از آن نیروهای این منطقه تسلیم شدند.

اگرچه دو کشور از آن زمان تا کنون چند بار اعلام کرده اند که برای امضای توافق صلح آمادگی دارند؛ اما در این باره پیشرفتی حاصل نشده است. حتی نشست اخیر نمایندگان دو کشور پیرامون تعیین حدود مرزی تا کنون به موفقیت چشمگیری نرسیده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین