کُری خوانی رهبر کره شمالی برای دشمن خونی‌اش
کد خبر: 14701

کُری خوانی رهبر کره شمالی برای دشمن خونی‌اش

رهبر کره شمالی بامداد چهارشنبه تهدید کرد که اگر کره جنوبی جرأت حمله به کشورش را داشته باشد، در نابود کردن آنها تردید نخواهد کرد.

بیان فردا | رهبر کره شمالی بامداد چهارشنبه تهدید کرد که اگر کره جنوبی جرأت حمله به کشورش را داشته باشد، در نابود کردن آنها تردید نخواهد کرد.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بامداد چهارشنبه تهدید کرد که اگر کره جنوبی جرأت حمله به کشورش را داشته باشد، در نابود کردن آنها تردید نخواهد کرد.

کیم در جریان بازدید از یک کارخانه مهمات‌سازی، گفت که نمی‌خواهد یکجانبه باعث جنگ در شبه‌جزیره کره بشود ولی اگر کره جنوبی آن را شروع کند، شمال هم اِبایی از جنگ ندارد.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، وی در این بازدید، کره جنوبی را دشمن اصلی کشورش خوانده و توضیح داد: «آنچه کره شمالی باید در روابط با کشور متخاصم در اولویت قرار دهد، تقویت توانایی‌های نظامی برای دفاع از خود و در وهله اول بازدارندگی اتمی است».

این اظهارات تند کیم در حالی است که کره شمالی روز یکشنبه برای سومین روز پیاپی، گلوله‌های توپخانه را نزدیک مرزهای پرتنش دریایی خود با کره جنوبی شلیک کرد.

پیش از این نیز رهبر کره شمالی ضمن تاکید بر لزوم تقویت قدرت نیروی دریایی، گفت که روابط پیونگ‌یانگ-سئول به روابط دو کشور متخاصم و در حال جنگ تبدیل شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین