حمله روزنامه اصولگرا به مرعشی
کد خبر: 14702

حمله روزنامه اصولگرا به مرعشی

روزنامه اصولگرای جوان به اظهارات اخیر حسین مرعشی درباره آیت الله هاشمی واکنش نشان داده است.

بیان فردا | روزنامه اصولگرای جوان به اظهارات اخیر حسین مرعشی درباره آیت الله هاشمی واکنش نشان داده است.

روزنامه جوان نوشت:

در سالروز درگذشت مرحوم هاشمی رفسنجانی، حسین مرعشی از همکاران و علاقه‌مندان او طی یادداشتی در روزنامه سازندگی از قدرت ناکافی هاشمی رفسنجانی برای زدن حرف آخر در کشور نوشته و بابت این موضوع تأسف خورده که هاشمی هیچ گاه نفر اول نبوده است!

مرعشی در یادداشتی که در ارگان رسمی این حزب یعنی روزنامه سازندگی نوشته، با اشاره به مسئولیت‌های بزرگ هاشمی در ایران، آورده که «آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در هیچ مقطعی از مقاطع مدیریتی و حضورشان در صحنه‌های سیاسی و اداری کشور، دست‌شان باز نبوده است تا بتواند منویات خودش را به طور کامل اجرا کند. آقای هاشمی در این دوران طولانی هیچ‌وقت نفر اول نبوده تا بتواند، حرف آخر را در کشور بزند لذا از این جهت هم برای آقای هاشمی تأسف می‌خورم که به‌رغم مسئولیت طولانی‌ای که داشتند، اما قدرت کافی برای اجرای منویاتش نداشت و بالاتر از آن برای ایران تأسف می‌خورم که نتوانست یکی از شخصیت‌های کم‌نظیر تاریخ خودش با این همه استعدادهای فراوان و ایده‌های بلند برای ایران، موفق نشد که این را داشته باشد.»

هاشمی چگونه باید نفر اول می‌شد؟ کاش مرعشی جواب این سؤال را واضح می‌نوشت!

البته مرعشی حرفش را صریح زده و توضیح داده که منظورش از نداشتن قدرت کافی، «نفر اول نبودن» است، نه اینکه کل قدرت جایگاه ریاست جمهوری و سایر مناصب را تکذیب کند و مثل خاتمی بگوید رئیس‌جمهور تداکارتچی است! شاید منظور خاتمی هم همین چشمداشت به نفر اولی بوده و باقی سطوح قدرت را هیچ دانسته است! البته که حدود اختیارات رئیس‌جمهور و همه مناصبی که هاشمی داشته و بسط ید هم داشته، روشن است و بعید است افکارعمومی فریب این بازی بی‌اختیاری را بخورند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین