تهدید حمله هسته‌ای به ایران توسط اسرائیل
کد خبر: 14862

تهدید حمله هسته‌ای به ایران توسط اسرائیل

اسلامی گفت: نتانیاهو در سخنرانی سازمان ملل متحد، ایران را به حمله هسته‌ای تهدید کرد. دو تن از نمایندگان پارلمان اسرائیل نیز اظهارات مشابه داشتند.

بیان فردا | رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تهدید آشکار استفاده از سلاح هسته‌ای محکوم است و باید به آن پرداخته شود.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی در جریان حضور در برنامه به افق فلسطین در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت نامه ارسالی ایران به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص تهدید وزیر اسرائیلی به بمباران اتمی غزه گفت: این نامه به طور مشخص جواب نداشت. روزی که وزیر گردشگری اسرائیل، غزه را تهدید به حمله هسته‌ای کرد، در کمال ناباوری دیدید که هیچ عکس‌العملی در دنیای حاضر نسبت به این موضوع رخ نداد.

اسلامی افزود: اظهارات مشابهی نیز از سوی نتانیاهو در سخنرانی سازمان ملل متحد مطرح شد و ایران را به حمله هسته‌ای تهدید کرد. دو تن از نمایندگان پارلمان اسلامی افزود: اظهارات مشابهی نیز از سوی نتانیاهو در سخنرانی سازمان ملل متحد مطرح شد و ایران را به حمله هسته‌ای تهدید کرد. دو تن از نمایندگان پارلمان اسرائیل نیز اظهارات مشابه داشتند؛ من نامه‌ای را به آقای رافایل گروسی نوشتم و از او  خواستم بر اساس وظایف قانونی خودش که مهمترین وظیفه آژانس نظارت بر عدم اشاعه سلاح هسته‌ای است، به این موضوع بپردازد و این اظهارات رسمی را به شورای امنیت سازمان ملل گزارش دهد. اما اتفاقی نیفتاد.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان تصریح کرد: در شورای حکام نیز انتظار بود به موضوع اسرائیل پرداخته شود که با توجه به لابی سنگین اسرائیلی‌ها در سازمان‌های بین‌المللی این اتفاق رخ نداد. ما همچنان انتظار داریم به این موضوع پرداخته شود، چون تهدید آشکار استفاده از سلاح هسته‌ای محکوم است و باید به آن پرداخته شود.

او افزود: نکته مهم این است که امروز شرایط فلسطین و اوضاع و احوال غزه یک پرده از شرایط این منطقه کنار زد و برای مردم دنیا و کل جهانیان بیشتر و دقیق‌تر ماهیت این کشور معرفی شد.

اسلامی گفت: در ۷۵ سال گذشته تاکنون شرایط این چنینی اتفاق نیفتاده که چهره اسرائیل و ظلم و جنایاتش به دنیا معرفی شود. تاکنون فلسطینیان را مترادف با تروریست قلمداد می‌کردند و همیشه با تروریست خواندن فلسطینیان، جنایاتشان را توجیه می‌کردند و حق مسلم خودشان می‌دانستند که بایستی با آنها برخورد کنند و برای برقراری امنیت خودشان دست به هر جنایتی بزنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین