هشدار جدی ایران به آمریکا، انگلیس و اسرائیل
کد خبر: 14969

هشدار جدی ایران به آمریکا، انگلیس و اسرائیل

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که تهران با قوت از امنیت کشتیرانی و دریانوردی در منطقه حمایت می‌کند، به آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هشدار داد که جنگ علیه غزه و حملات علیه یمن را متوقف کنند.

بیان فردا | حسین امیرعبداللهیان،  وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که تهران با قوت از امنیت کشتیرانی و دریانوردی در منطقه حمایت می‌کند، به آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هشدار داد که جنگ علیه غزه و حملات علیه یمن را متوقف کنند.

حسین امیرعبداللهیان و «سوبرامانیام جایشانکار» وزیران امور خارجه ایران و هند روز دوشنبه و پس از دیدار و رایزنی در تهران، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک حضور یافتند.

امیرعبداللهیان در این نشست گفت: ایران با قوت از امنیت کشتیرانی و دریانوردی در منطقه حمایت می‌کند و به آمریکا و انگلیس هشدار می‌دهم که فورا جنگ علیه یمن را متوقف کنند. به آمریکا و اسرائیل نیز هشدار می‌دهیم که هرچه زودتر جنگ در غزه را متوقف کنند.

وزیر خارجه افزود: از همین جا با صدای بلند به آقای بلینکن می‌گویم؛ آقای بلینکن بارها به شما گفته‌ایم که راه‌حل در جنگ نیست و ۱۰۰ روز پیش و پس از عملیات طوفان الاقصی به شما اعلام کردیم که دست خود را به خون مردم بی‌گناه غزه آلوده نکنید و سرنوشت خود را به سرنوشت نتانیاهو گره نزنید. نتانیاهو با پرونده‌های مختلفی مواجه است و تاریخ آن به پایان آمده است. کاخ سفید نباید منافع ملی خود را به این رژیم آپارتاید گره بزند.

امیرعبداللهیان افزود: تردید نکنید که مقاومت نقطه درخشان تاریخ بشر است. گفت‌وگوهای مهمی را در راستای منافع ایران و هند داشتیم.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین با خوش‌آمدگویی به همتای هندی خود به‌دلیل سفر به تهران، تصریح کرد: سفر ایشان به تهران یک گام رو به جلو در همکاری‌های تهران و دهلی‌نو است و ما امروز به عنوان دوست‌های دیرینه و شرکای قابل اعتماد گفت‌وگوهای مهمی را در راستای منافع ۲ ملت و ۲ کشور داشتیم.

امیرعبداللهیان ادامه داد: در این دیدار در مورد همکاری‌های اقتصادی ۲ کشور، اتصالات راهبردی و تاکید بر توسعه بندر چابهار، مسیر ترانزیتی شمال به جنوب و توسعه روابط ۲ ملت با استفاده از ظرفیت‌های موجود و همکاری‌های دوجانبه رایزنی و گفت‌وگو کردیم. بر اهمیت گسترش همکاری‌های فنی، علمی، اقتصادی، تجاری، گردشگری و فناوری بین ۲ کشور تاکید کردیم و موانع موجود در گسترش مناسبات و اجرای توافقات انجام شده بین ۲ کشور را بررسی کردیم.

او در همین راستا افزود: قرار شد تیم‌های کارشناسی ۲ کشور برای رفع موانع و سرعت بخشیدن جهت اجرای توافقات نشست‌هایی را در پایتخت‌های ۲ کشور برگزار کنند. در جلسه امروز در مورد همکاری‌های منطقه‌ای و چندجانبه راهبردی تهران و دهلی‌نو با توجه به عضویت ایران در سازمان شانگهای و گروه بریکس رایزنی و گفت‌وگو کردیم.

وزیر خارجه ایران با بیان اینکه «تاکید داریم که باید از حضور ۲ کشور در سازمان شانگهای و بریکس و ظرفیت‌های موجود در این ۲ سازمان به نحو مطلوب برای گسترش روابط استفاده کنیم» افزود: در این جلسه همچنین در مورد همکاری‌های ۲ کشور در سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل نیز رایزنی و گفت‌وگو کردیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین