پاسخ کنعانی به «دیوید کامرون»؛ نمی‌توانید علیه ایران سیاه‌نمایی کنید!
کد خبر: 14975

پاسخ کنعانی به «دیوید کامرون»؛ نمی‌توانید علیه ایران سیاه‌نمایی کنید!

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه اظهارات بی‌اساس «دیوید کامرون» وزیر امور خارجه رژیم انگلیس علیه ایران را شدیدا محکوم کرد.

بیان فردا | سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اتهامات مقامات انگلیس علیه تهران، آن‌را تلاشی بی‌حاصل برای توجیه جنگ افروزی‌های اخیر در دریای سرخ و انحراف اذهان جهانیان از نسل‌کُشی رژیم صهیونیستی دانست.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه اظهارات بی‌اساس «دیوید کامرون» وزیر امور خارجه رژیم انگلیس علیه ایران را شدیدا محکوم کرد و بیان آن‌ها را تلاشی بی‌حاصل برای توجیه جنگ افروزی‌های اخیر آمریکا و انگلیس در دریای سرخ و انحراف اذهان جهانیان از نسل‌کُشی رژیم صهیونیستی در غزه دانست.

کنعانی اظهار داشت: آن‌هایی که هزاره جدید را با راه انداختن جنگ‌های خونین در عراق و افغانستان شروع کرده و بدون عبرت از گذشته، اکنون شریک جنایت‌های جاری رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه و کرانه غربی شده‌اند، رسواتر از آن هستند که بتوانند علیه ایران سیاه‌نمایی کرده و آدرس غلط بدهند.

کامرون روز گذشته و در گفتگو با شبکه اسکای‌نیوز در پاسخ به این سوال که آیا از نظر او ایران «دشمن اصلی» است، مدعی شد: تردیدی نیست که بازیگر مخرب منطقه که پشت نیرو‌های نیابتی قرار دارد، ایران است. ایران از حماس، از حزب‌الله و از حوثی‌ها (انصارالله) حمایت می‌کند و سلاح در اختیار آن‌ها می‌گذارد.

وزیر خارجه انگلیس همچنین مدعی شد: آن‌ها (ایران) همچنین از گروه‌های مسلحی که در عراق فعال هستند و به نظامیان انگلیسی و آمریکایی حمله می‌کنند نیز حمایت می‌کننند. بنابراین، ما می‌دانیم آن‌ها چه می‌کنند و می‌دانیم کارشان اشتباه است و آن‌ها را در این باره به چالش می‌کشیم و در این‌باره بسیار صریح هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در ادامه تصریح کرد: حمله نظامی آمریکا و انگلیس علیه یمن نقض حق حاکمیت و تمامیت ارضی یک کشور مستقل و مغایر با منشور ملل متحد و اصول حقوق بین‌الملل است و نتیجه‌ای جز تشویق رژیم اشغالگر قدس به ارتکاب جنایات جنگی بیشتر و توسعه دامنه تنش در منطقه ندارد.

مقام‌های انگلیسی پس از حمله نظامی مشترک با آمریکا به برخی مواضع در خاک یمن در بامداد روز جمعه، این کشور را به حملات بیشتر تهدید کرده‌اند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی، اقدامات خودسرانه انگلیس و آمریکا را تهدیدی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی دانست و خاطر نشان کرد: اظهارات غیرمسئولانه و فرافکنانه مقامات انگلیس و آمریکا، نمی‌تواند کمکی به نجات رژیم صهیونیستی از بحران‌های متراکم و مسئولیت‌های جنایات آن علیه ملت مظلوم فلسطین کند.

کنعانی تاکید کرد «جمهوری اسلامی ایران تنها راه جلوگیری از تنش بیشتر و برقراری صلح و ثبات در منطقه غرب آسیا را اقدام فوری برای توقف حملات و جنایات جنگی رژیم متجاوز صهیونیستی در غزه می‌داند».

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین