عکسی از مرد مرموز کشته شده در حمله اخیر سپاه
کد خبر: 14992

عکسی از مرد مرموز کشته شده در حمله اخیر سپاه

در حمله موشکی سپاه پاسدارن، کشته شدن پیشرو مجید آقا دیزایی مهمترین تاجر کرد اقلیم کردستان سر خط رسانه‌ها شد.

بیان فردا | در حمله موشکی سپاه پاسدارن، کشته شدن پیشرو مجید آقا دیزایی مهمترین تاجر کرد اقلیم کردستان سر خط رسانه‌ها شد.

پیشرو مجیدآقا مهمترین فرد کشته شده در حملات موشکی ایران به اربیل عراق، در ساخت و ساز و تجارت شناخته شده بود. بر اساس گزارش برخی رسانه‌ها، بخش مهمی از صادرات نفت به اسرائیل از اقلیم کردستان نیز توسط او صورت می‌گرفت.

پیشرو دیزایی صاحب گروه ساختمان‌سازی فالکون بود. برخی رسانه‌ها گزارش‌داده‌اند که این تاجر کُرد از نزدیک با موساد و رهبری کردستان در ارتباط بود. خبرگزاری مهر گزارش داده است که دیزایی پشتیبان مهم گروهک‌های تروریستی بود که ارتباطات ویژه‌ای با رژیم صهیونیستی داشت. بنابراین گزارش، تجارت برای دیزایی پوشش بوده است.

تصویری از  پیشرو دیزه‌یی، تاجر همکار موساد در حال شکار

photo_2024-01-16_10-06-26

او که خانه‌اش مورد اصابت موشک‌های ایران قرار گرفت، مالک مجموعه شرکت‌های امپایر بود. امپایر ورلد، یک شرکت خصوصی توسعه املاک و مستغلات است که در سال ۲۰۰۷ در منطقه کردستان عراق، تاسیس شد. این شرکت در سال ۲۰۲۲ جایزه «سریع‌ترین توسعه‌دهنده املاک تجاری عراق» را دریافت کرد.

پیشرو مجیدآقا در مصاحبه‌ای گفته بود: «محصول ما در سراسر عراق بی نظیر است. هدف برنامه ریزی شده ما سبکی برای زندگی، کار و بازی ارائه می‌دهد. ما راحتی و کیفیتی را ارائه می‌دهیم که در سایر پیشرفت‌ها در منطقه قابل تشخیص نیست.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین