توضیحات وزارت امور خارجه درباره حملات موشکی سپاه به عراق و سوریه
کد خبر: 15023

توضیحات وزارت امور خارجه درباره حملات موشکی سپاه به عراق و سوریه

سخنگوی وزارت امور خارجه به حملات موشکی سپاه پاسداران به مناطقی در عراق و سوریه واکنش نشان داد و در این خصوص، توضیحاتی ارائه کرد.

بیان فردا | ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اقدام نظامی جمهوری اسلامی ایران در اربیل و ادلب گفت:«اقدام صورت‌گرفته، در راستای دفاع مقتدرانه از حاکمیت و امنیت کشور، مقابله با تروریسم و بخشی از مجازات عادلانه جمهوری اسلامی علیه متجاوزان به امنیت کشور بود».

کنعانی افزود: «جمهوری اسلامی ایران همواره حامی صلح، ثبات و امنیت منطقه است و به رعایت حاکمیت و تمامیت سرزمینی کشور‌ها پای‌بند است؛ در عین حال، در استفاده از حق مشروع و قانونی خود برای برخورد بازدارنده با منابع تهدید کننده امنیت ملی و نیز دفاع از امنیت شهروندان خود و تنبیه جنایتکاران تردید نخواهد کرد».

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: «در حالی‌که دشمن با محاسبات غلط خود، دست به جنایت علیه دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران زد، جمهوری اسلامی با توان بالای اطلاعاتی خود، در یک عملیات دقیق و هدفمند، مقر‌های جنایتکاران را شناسایی و با استفاده از پرتابه‌های دقیق و نقطه‌زن، آن‌ها را هدف قرار داده است و این بخشی از پاسخ جمهوری اسلامی ایران به اقدام کنندگان علیه امنیت ملی ایران و امنیت شهروندان ایرانی بود».

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت: «تروریسم یک تهدید فراگیر جهانی است و ایران در عزم خود برای مبارزه با تروریسم در چارچوب همکاری‌های مشترک منطقه‌ای و بین المللی مصمم است».

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین