احزاب سیاسی جایگاهی نزد مردم ندارند
کد خبر: 15133
مهدی آیتی:

احزاب سیاسی جایگاهی نزد مردم ندارند

مهدی آیتی فعال سیاسی در ارتباط با حضور روحانی و حزب کارگزاران گفت: هم روحانی و هم حزب کارگزران هیچ گونه محبوبیتی در بین مردم ندارند و در این ارتباط می توان به نظر سنجی ها مراجعه کرد. واقعیت آن است که احزاب سیاسی چپ و راست و حتی میانه از نظر مردم از کارایی افتاده اند.

بیان فردا | اثرگذاری احزاب سیاسی بر تحولات ایران همواره یک پرسش بنیادین بوده است. هربار که انتخابات پرشوری برگزار شده است چهره های ملی و احزاب سیاسی ریشه دار بودند که توانستند بخشی از مردم را به پای صندوق های رای بکشانند اما ظاهرا در این دوره احزاب اصلاح طلب تمایلی به حضور پرشور در انتخابات ندارند و از سوی دیگر البته کاندیدای مورد تایید صلاحیتی هم ندارند که در انتخابات از او حمایت کنند. از سوی دیگر مردم نیز البته دیگر نگرشی خوب به وعده های احزاب ندارند.

مهدی آیتی فعال  سیاسی در ارتباط با حضور روحانی و حزب کارگزاران گفت: هم روحانی و هم حزب کارگزران هیچ گونه محبوبیتی در بین مردم ندارند و در این ارتباط می توان به نظر سنجی ها مراجعه کرد. واقعیت آن است که احزاب سیاسی چپ و راست و حتی میانه از نظر مردم از کارایی افتاده اند.

آیتی در ارتباط با تحرکات حسن روحانی در انتخابات خبرگان رهبری هم افزود: آقای دکتر روحانی در حال حاضر یک چهره سیاسی بدون پایگاه اجتماعی و فرهنگی است و عامه مردم ایشان را به عنوان یک شخصیت ممتاز  سیاسی قبول ندارند.  در نتیجه این افراد تنها در حال دست و پا زدن هستند و حتی بدنه سابق سیاسی آنها نیز حاضر به رای به آنان نیستند.

*گعده بازی برای حذف نشدن

این فعال رسانه ای در پاسخ به این سوال که چرا تنها چهره های معروف در ایران قصد نامزد شدن دارند گفت: متاسفانه در دنیا این چهره ها بعد از یک دوره حضور در قدرت به سمت کارهای خیریه ، مدنی و سازندگی حرکت می کنند و به سمت بازسازی جامعه می روند اما در ایران این افراد همواره سعی دارند در جنجال های سیاسی مداخله کنند. علت این است که فعالان سیاسی شغل دیگری ندارند. در حال حاضر کارگزاران سازندگی و حتی افرادی مانند روحانی فریاد سیاسی نزنند باید چه کار کنند؟ روحانی اگر گعده بازی های سیاسی را نداشته باشد چه کار کند؟

 مهدی آیتی تاکید کرد: این افراد باید کتاب  خاطرات سیاسی خود را بنویسند نه اینکه وارد گعده بازی های سیاسی  شوند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین