تعبیر عجیب یک نماینده برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات
کد خبر: 15157

تعبیر عجیب یک نماینده برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات

یک نماینده مجلس گفت: مردم باید بدانند که هر رای آنان در انتخابات ارزشش از یک موشک نقطه زن بیشتر است. دشمنان خارجی کشور با دیدن مشارکت حداکثری می فهمند که مردم ما هر چقدر هم که مشکلات داشته باشند اما باهم متحد هستند.

 

بیان فردا | فریدون عباسی عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره مولفه های اثرگذار بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات، بیان کرد: زمانی که یک حکومت، یک دولت و یک نظام بخواهد قدرت داشته باشد، مهم ترین جلوه آن قدرت سرمایه اجتماعی آن حکومت است. سرمایه اجتماعی که باور داشته باشد اگر در آن حکومت زندگی کند، می تواند تولید ثروت کند و از کشور دفاع کند و کشاورزی و صنعت آن کشور را پیش ببرد. در ابتدا باید راه راضی نگه داشتن سرمایه اجتماعی را پیمود.

بخش هایی از گفت و گوی عباسی را در ادامه می خوانید:

دشمن دست بر روی همین ابزار قدرت ما یعنی سرمایه اجتماعی گذاشته و تلاش می کند تا این سرمایه اجتماعی را از نظام بگیرد.

مردم وقتی ببینند که کمبودی وجود دارد و این کمبود سبب می شود تا آزادی و استقلال کشور به خطر بیفتد، حتما برای مقابله با دشمن همراهی خواهند کرد مشروط بر اینکه تبعیضی وجود نداشته باشد. بیش از ۹۰ درصد از کمبودها نیز به تحریم ها باز می گردد که در جامعه ما اثر می کند. متاسفانه هم جناح های سیاسی داخلی و هم رسانه های خارجی این ها را متوجه مدیران کشور می کنند.

اکنون زمانی که مشاهده می کنیم بیان سرمایه اجتماعی این است که برای چه رای دهم؟ برای این که وضع موجود حفظ شود. قانع کردن این سرمایه اجتماعی کار سخت است. سرمایه اجتماعی ما ضد انقلاب و ضد نظام نیستند بلکه می خواهند بیان کنند که ما از وضع موجود ناراحت هستیم.

بیان کردن حق مردم است. باید هم نظام حقوق و دستمزد را اصلاح کرد و هم تبعیض را کنار زد اما  اکنون چه کار کنیم. الان که زمان انتخابات رسیده است صدا و سیما شروع می کند مصاحبه با عده ای. کار خوبی است. باید شور انتخاباتی ایجاد کرد.

اما باید حواسمان باشد چه کسانی را قبلا رد صلاحیت کردیم. این ها از چه جناحی بودند. برخاسته از کدام بخش سرمایه اجتماعی بودند. اکنون چرا آنها را تایید می کنیم؟ این هم سوال مردم است. می گویند اگر بد بود که باید مدارک نشان دهیم و چرا رد شد.

اگر خوب است که اشتباه کرده بودیم و باید عذرخواهی کنیم. نهادهای نظارتی باید با مردم رو راست باشند. بگویند دو یا سه دوره چگونه افراد را رد صلاحیت کردند و حال چرا تایید کردند؟

مردم باید بدانند که هر رای آنان در انتخابات ارزشش از یک موشک نقطه زن بیشتر است. دشمنان خارجی کشور با دیدن مشارکت حداکثری می فهمند که مردم ما هر چقدر هم که مشکلات داشته باشند اما باهم متحد هستند. استقلال و آزادی که کشور دارد با ارزش است و مردم برای حفظ آن باید پای صندوق های رای بیایند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین