تشکر ویژه پوتین از رهبر کره شمالی
کد خبر: 15279

تشکر ویژه پوتین از رهبر کره شمالی

دفتر وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای مطبوعاتی در رابطه با نتایج سفر وزیر خارجه این کشور به روسیه، خاطرنشان کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در دیدار با چوئه سون هوی قصد خود را برای سفر به پیونگ یانگ اعلام و از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای این دعوت تشکر کرد.

بیان فردا | دفتر وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای مطبوعاتی در رابطه با نتایج سفر وزیر خارجه این کشور به روسیه، خاطرنشان کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در دیدار با چوئه سون هوی قصد خود را برای سفر به پیونگ یانگ اعلام و از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای این دعوت تشکر کرد.

در این بیانیه آمده است: سفر هیات دولتی کره شمالی به ریاست چوئه سون هوی به روسیه که به دعوت سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه انجام شد، دو کشور را به وضوح وارد فرایند توسعه همه‌جانبه روابط فی‌مابین کرده است.

این بیانیه با اشاره به اینکه چوئه سون هوی در جریان این سفر با پوتین، الکساندر نواک معاون نخست‌وزیر روسیه و سرگئی لاوروف دیدار کرده است، می‌افزاید: پوتین در دیدار با وی بار دیگر از دعوت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای بازدید از پیونگ یانگ در زمان مناسب تشکر و تمایل خود را برای سفر به این کشور در آینده نزدیک ابراز کرد.

این بیانیه با تاکید بر اینکه پوتین نزدیک‌ترین دوست مردم کره شمالی است، آمده است: پیونگ یانگ ضمن ابراز خشنودی از سفر پوتین به کره شمالی، آماده است تا در کنار مردم این کشور از وی به گرمی و صمیمیت استقبال کند.

بنا بر این بیانیه، رابطه سنتی دوستانه و همکاری بین کره شمالی و روسیه که در طول همه آزمایش‌ها و طوفان‌های تاریخ مستحکم شده است، همچنان به یک رفاقت شکست‌ناپذیر و یک رابطه استراتژیک ابدی مبتنی بر دوستی عمیق و ویژه تبدیل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، لاوروف و همتای کره شمالی وی سه‌شنبه هفته گذشته با یکدیگر دیدار کرده و ضمن تاکید بر گسترش روابط دو جانبه در مورد سفر احتمالی پوتین به پیونگ یانگ گفت وگو کرده بودند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین