۲۶ نماینده فعلی مجلس که ردصلاحیت شده بودند بازهم صلاحیتشان رد شد؟!
کد خبر: 15311

۲۶ نماینده فعلی مجلس که ردصلاحیت شده بودند بازهم صلاحیتشان رد شد؟!

نام ۲۶ نماینده فعلی مجلس که صلاحیت‌شان رد شده است تا شب گذشته (یک‌شنبه اول بهمن ماه) در بین احراز صلاحیت شدگان نیست.

بیان فردا | شورای نگهبان شب گذشته تایید صلاحیت ۱۰۱۴ نامزد انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی که نسبت به عدم احراز یا رد صلاحیت خود معترض بودند را به وزارت کشور اعلام کرد.

بر همین اساس، ستاد انتخابات کشور به این ۱۰۱۴ نامزد انتخابات پیامک احراز صلاحیت ارسال کرده و این اسامی از طریق وزارت کشور به استانداری‌ها و فرمانداری‌ها نیز اعلام شده است.

اکثر نامزدهایی که در این مرحله احراز صلاحیت شده‌اند کسانی هستند که عمدتاً دارای مشکلاتی اعم از نقص مدرک تحصیلی، تأخیر در استعفا یا عدم ارائه مدارک کافی بودند و یا بنا به عدم شناخت، صلاحیت آنها احراز نشده بود که با ارائه توضیحات و مدارک جدید، صلاحیتشان برای شورای نگهبان احراز شده است.

با اعلام این خبر، برخی نمایندگان ادوار مجلس که صلاحیت آنها قبلاً توسط هیئت های اجرایی رد شده بود، مدعی شده بودند که صلاحیت آنها نیز احراز شده اما پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که در این مرحله و تاکنون اعتراض آنها (نمایندگان ادوار) بررسی نهایی نشده و شورای نگهبان فعلاً نظری درباره اعتراض آنها اعلام نکرده است.

هیچ‌کدام از ۱۰۱۴ نامزدی که شب گذشته تایید صلاحیت‌شان به وزارت کشور ارسال شده، سابقه نمایندگی مجلس ندارند. همچنین ۲۶ نماینده فعلی مجلس که صلاحیت‌شان رد شده است نیز تا شب گذشته (یک‌شنبه اول بهمن ماه) در بین احراز صلاحیت شدگان نیستند.

این در حالیست که بررسی اعتراض این نامزدها همچنان در شورای نگهبان ادامه دارد و احتمال می رود در روزهای آتی با بررسی پرونده این افراد، بر تعداد نامزدهایی که صلاحیت‌شان احراز می‌شود، افزود شود.

شورای نگهبان در این مرحله، تا ۱۹ بهمن برای بررسی اعتراضات فرصت دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین