هزینه هنگفت طوفان‌الاقصی برای آمریکا
کد خبر: 15468

هزینه هنگفت طوفان‌الاقصی برای آمریکا

آمریکا تخمین می‌زند تقویت تشکیلات نظامی‌اش در منطقه غرب آسیا بعد از ۷ اکتبر بیش از ۱.۶ میلیارد هزینه در برخواهد داشت.

بیان فردا | آمریکا تخمین می‌زند تقویت تشکیلات نظامی‌اش در منطقه غرب آسیا بعد از ۷ اکتبر بیش از ۱.۶ میلیارد هزینه در برخواهد داشت.

پایگاه پولیتیکو با گزارش این خبر به نقل از دو مقام آمریکایی افزود پنتاگون به دلیل عدم تصویب بودجه در کنگره آمریکا قادر به پرداخت این هزینه نیست. مقام‌های آمریکایی که اشاره‌ای به نام آنها نشده گفته‌اند پنتاگون به تازگی این برآورد را برای کمیته‌های تخصیص بودجه در کنگره ارسال کرده است.

به گفته این مقام‌ها ارقام برآوردشده هزینه‌های لازم برای ارسال ناوها، جنگنده‌ها و تجهیزات دیگر به منطقه و نگه داشتن آنها طی چهار ماه گذشته را شامل می‌شود.

این برآورد، موشک‌هایی که وزارت دفاع آمریکا برای حمله به مواضع یمنی‌ها یا برای منهدم کردن پهپادها و موشک‌های آنها در دریای سرخ خرج کرده را شامل نمی‌شود. مقام‌های آمریکایی گفته‌اند هنوز اطلاعات کافی برای انجام چنین محاسباتی وجود ندارد. 

پنتاگون تصریح کرده این هزینه‌ها در صورتی که یک سال دوام داشته می‌شوند می‌توانند به 2.2 میلیارد دلار برسند. بعد از عملیات طوفان‌‌‌الاقصی در روز 7 اکتبر پنتاگون دستور ارسال ناوگروه‌های تهاجمی و کشتی‌های آبی-خاکی، جنگنده، پدافند هوایی و صدها نظامی به منطقه را صادر کرده است.

اما با توجه به اینکه قانونگذاران آمریکایی هنوز بر سر لایحه بودجه برای وزارت دفاع آمریکا به توافق نرسیده‌اند ارتش قادر به پرداخت این مبالغ برای عملیات‌های پیش‌بینی‌نشده نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین