واکنش نتانیاهو به رای دیوان بین‌المللی دادگستری
کد خبر: 15586

واکنش نتانیاهو به رای دیوان بین‌المللی دادگستری

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز شنبه در سخنانی گفت که این رژیم هرگز فاجعه‌ای که روز هفت اکتبر برایش روی داده را فراموش نخواهد کرد.

بیان فردا | بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز شنبه در سخنانی گفت که این رژیم هرگز فاجعه‌ای که روز هفت اکتبر برایش روی داده را فراموش نخواهد کرد.

نخست وزیر اسرائیل شامگاه شنبه گفت که اتهامات مطرح شده علیه این رژیم در دیوان بین‌المللی دادگستری دروغ است. «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل روز شنبه در سخنانی گفت که این رژیم هرگز فاجعه‌ای که روز هفت اکتبر برایش روی داده را فراموش نخواهد کرد. وی در ادامه سخنانش بار دیگر تاکید کرد که این رژیم به جنگ تا پیروزی و بازگرداندن اُسرا در غزه ادامه خواهد داد.

نتانیاهو گفت: «ما هرگز کاری که حماس انجام داد را نخواهیم بخشید و هیچ جایگزینی برای پیروزی قاطع وجود نداشته و پیروز خواهیم شد». نخست وزیر اسرائیل اضافه کرد: «درس اصلی که یاد گرفتیم، تکیه به توانایی ذاتی خود بوده و هیچ کسی از ما حمایت نخواهد کرد».

وی ادامه داد: «اسرائیل حق اساسی دفاع از خود را داشته و هیچ کسی نمی‌تواند این حق را از ما بگیرد و جنگ ما در غزه مشروع است». نتانیاهو گفت: «برخی هستند که در توانایی‌های ما تردید دارند اما اندک هستند و ما هیچ گزینه دیگری جز دستیابی به پیروزی نداریم».

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین