آمریکا به دنبال سرنخ حمله به پایگاه نظامیان
کد خبر: 15601

آمریکا به دنبال سرنخ حمله به پایگاه نظامیان

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام آمریکایی از افزایش شمار مجروحان حمله پهپادی به پایگاه نظامیان این کشور در اردن خبر داد.

بیان فردا | خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام آمریکایی از افزایش شمار مجروحان حمله پهپادی به پایگاه نظامیان این کشور در اردن خبر داد.

براساس این گزارش، ۳۴ نظامی آمریکایی در این حمله مجروح شده‌اند. پیش از این گفته شده بود که دست کم ۳۰ نظامی آمریکایی مجروح و سه نفر دیگر نیز کشته شده اند.

یک مقام آمریکایی دیگر نیز به شبکه الجزیره گفته که واشنگتن در حال کار برای شناسایی گروههای مسلحی است که به نیروهای آمریکایی در اردن حمله کرده‌اند. مقام‌های نظامی آمریکا یکشنبه شب به وقت تهران گفتند که سه نظامی این کشور در حمله شبانه پهپادی به یک پایگاه آمریکا در اردن کشته و تعدادی از پرسنل نظامی نیز زخمی شدند.

سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) یکشنبه شب در بیانیه‌ای تایید کرد که در حمله یک فروند پهپاد به پایگاهی در شمال شرقی اردن، سه نظامی کشته و ۲۵ پرسنل این کشور زخمی شدند.

سی‌ان‌ان نوشت‌که مشخص نیست که چرا پدافند هوایی در رهگیری پهپاد شکست خورده است. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد حمله به نیروهای آمریکایی را به گروه‌های تحت حمایت ایران نسبت دهد، اما اذعان کرده که واشنگتن هنوز در حال گردآوری اطلاعات در خصوص این حمله است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین