سلیمی نمین: رد صلاحیت حسن روحانی به مصلحت نبود
کد خبر: 15718

سلیمی نمین: رد صلاحیت حسن روحانی به مصلحت نبود

فعال سیاسی اصولگرا در خصوص رد صلاحیت حسن روحانی توسط شورای نگهبان گفت: با این که منتقد جدی آقای روحانی هستم، اما کاری را که انجام شد، چندان به مصلحت جامعه نمی‌بینم.

بیان فردا | خبر رد صلاحیت حسن روحانی، که برای نامزدی در انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرده بود، چهارشنبه ۴ بهمن ماه منتشر شد.

در همین راستا، بخش هایی از اظهارات عباس سلیمی نمین، فعال سیاسی اصولگرا درباره این ردصلاحیت را در گفتگو با فرارو بخوانید؛

*قطعا نظرات بسیار متفاوتی در آستانه انتخابات بروز و ظهور پیدا می‌کند، اما باید دید انتخابات چه جایگاه و نقشی در نظام سیاسی ما دارد. بر اساس ساختار، افرادی که دارای حد متوسطی از شاخص‌ها هستند به رقابت راه پیدا می‌کنند. البته آرزوی همه ما این است؛ افرادی را که واجد خصوصیات حداکثری مثبت هستند، در جایگاه‌های تعیین کننده ببینیم. این خواسته حداکثری با رای مردم صورت می‌گیرد و آن برخورداری از حد متوسط نیز، با کارکرد جایگاه‌های نظارتی. یعنی جایگاه‌های نظارتی، افرادی را مورد تایید قرار می‌دهند که حد متوسطی از شاخص‌ها را داشته باشند.

*همواره در آستانه انتخابات، شاهد این هستیم که عده‌ای انتظار دارند خروجی دستگاه‌های نظارتی انتخابات، منتهی به تأیید افرادی با خصوصیات حداکثری شود و این انتظار، انتظار درستی نیست.

*با این که منتقد جدی آقای روحانی هستم، اما کاری را که انجام شد (رد صلاحیت)، چندان به مصلحت جامعه نمی‌بینم. جامعه، خود باید به این نتیجه برسد که انتخاب افراد رفاه طلب، نمی‌تواند منافع حداکثری عموم را رقم بزند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین