ماجرای تماس تلفنی امیرعبداللهیان و بن فرحان
کد خبر: 15840

ماجرای تماس تلفنی امیرعبداللهیان و بن فرحان

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همتای سعودی او درباره مسائل مختلفی از جمله اوضاع غزه و پیامدهای امنیتی و انسانی آن گفت‌وگو کردند.​

بیان فردا | وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همتای سعودی او درباره مسائل مختلفی از جمله اوضاع غزه و پیامدهای امنیتی و انسانی آن گفت‌وگو کردند.

وزارت خارجه عربستان سعودی، شامگاه امروز (چهارشنبه)، از گفت‌و‌گوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فیصل بن فرحان همتای سعودی او خبر داد.

براساس بیانیه وزارت امور خارجه عربستان سعودی، فیصل بن فرحان امروز تماسی تلفنی از همتای ایرانی خود دریافت کرده  و دو طرف در این گفت‌و‌گوی تلفنی به روابط دوجانبه ایران و عربستان سعودی، زمینه‌های همکاری مشترک و تحولات منطقه و جهان به‌ویژه اوضاع غزه و پیامدهای امنیتی و انسانی آن پرداخته‌اند.

وزیر امورخارجه با بیان اینکه آمریکا باید زبان تهدید و فرافکنی را متوقف کرده و بر راه‌حل سیاسی متمرکز شود، پاسخ ایران را در شرایط تهدید، قاطع و فوری قلمداد کرد.

وزرای خارجه ایران و عربستان سعودی در حالی اوضاع غزه را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند که جنگ غزه وارد روز یکصد و هفدهم خود شده است.

ارتش اسرائیل از هفتم ماه اکتبر حملات ویران‌کننده‌ای را علیه نوار غزه آغاز کرده که منجر به نابودی بسیاری از زیرساخت‌های این منطقه بخصوص زیرساخت‌های بهداشتی غزه شده است. 

اکثر  مردم غزه به دنبال ویرانی خانه‌هایشان در این حملات آواره شده‌اند و در بیمارستان‌ها، مدارس و چادرها سکونت دارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین