خبرهای جدید حداد عادل از لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف
کد خبر: 15935

خبرهای جدید حداد عادل از لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، گفت: باید به‌زودی لیست سی نفره به مردم معرفی کنیم و در قدم اول بر حسب تخصص، داوطلبان را تفکیک می‌کنیم.

غلامعلی حداد عادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، در همایش انتخاباتی داوطلبان نمایندگی تهران که به همت شورای ائتلاف برگزار شد، در سخنانی، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی را ایجاد حکومت دینی عنوان و اظهار کرد: اندیشه غرب، پرونده حکومت دینی را بسته بود و از دوره رنسانس به این جمع‌بندی رسیده که باید به سمت سکولار حرکت کند و این تفکر یکی از اصول عصر رنسانس و تفکر غرب است، اما پیروزی انقلاب خط بطلانی بر این اندیشه کشید و حضرت امام (ره) مردم را برای پیروزی انقلاب به میدان آورد و مردم تفکر حکومت دینی را پذیرفتند.

بنا بر گزارش فارس، وی با بیان اینکه در حکومت دینی اعتقاد به خدا، پشتوانه اخلاق است، گفت: اگر می‌خواهید به ادعاها و فلسفه‌بافی حکومت غربی نگاه کنید، ببینید که اکنون در غزه چه می‌گذرد، این بی‌رحمی و بی‌اخلاقی در کشتن هزار کودک و زن از جانب آمریکا صورت می‌گیرد که خود را مظهر فرهنگ غرب می‌داند، حرف اخلاقی می‌زند و در عمل برای تأمین منافع خود اینگونه رفتار می‌کند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه با ایمان و امید حرکت می‌کنیم، گفت: این دو کلیدواژه را رهبر انقلاب بیان کردند وفرمودند قله نزدیک است، اکنون جمهوری اسلامی در مقابل همه توطئه‌ها، فشارها، تحریم‌ها و این همه شبکه‌های معاند همانند سرو استوار مانده است.

حداد عادل تصریح کرد: این فشارهایی که غربی‌ها بر ملت ایران تحمیل کردند، کشورهای دیگر نمی‌توانستد اینگونه دوام بیاورند و این حاصل مقاومت مردم است؛ جمهوری اسلامی ایران ۴۵ سال است که به آمریکا نه گفته و امروز هم کشوری سربلند است و به دست خودِ مردم اداره می‌شود.

وی با اشاره به شعار فراگیر مردم در اوایل انقلاب (استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی)، گفت: استقلال و آزادی از هم جدا نیست و ما برای رسیدن به این اهداف مهم همه توان و ظرفیت خود را به‌کار گرفته‌ایم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه انتخابات، نقش مهمی در تحول و خدمت به کشور دارد، گفت: جمهوری اسلامی در اسلامیت خود احترام به رأی مردم دارد، زیرا احترام به رأی مردم جزو آموزه‌های دینی ماست.

حداد عادل همچنین، بیان کرد: تهران ۳۰ نفر نماینده می‌خواهد و امروز بیش از ۲ هزار نفر برای شهر تهران داوطلب مجلس شدند، یعنی به ازای هر کُرسی نمایندگی تهران بین ۷۰ تا ۸۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند، باید این واقعیت در ذهن داوطلبان باشد که شانس رقابت یک به ۸۰ است و باید این واقعیت پذیرفته شود.

وی، نمایندگان تهران را پیشران مجلس خواند و گفت: کسی که می‌خواهد نماینده تهران شود، باید علم و دانش کافی از جمله در حوزه اقتصاد داشته باشد؛ نماینده مجلس باید به نیازهای کشور توجه کند و با توجه به واقعیت‌های جامعه، قانون را تدوین و تصویب کند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، افزود: باید به‌زودی لیست سی نفره به مردم معرفی کنیم و در قدم اول بر حسب تخصص، داوطلبان را تفکیک می‌کنیم، ۱۴کانون تخصصی انقلاب در این زمینه تشکیل شده و افراد را بر حسب تخصص به این کانون معرفی می‌کنیم و از فردا مصاحبه‌ها از داوطلبان را شروع می‌کنیم و ملاحظاتی هم در لیست نهایی وجود دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین