تعداد نامزدهای انتخابات خبرگان بیشتر شد/ آیا رئیسی رقیب دیگری پیدا می‌کند؟
کد خبر: 16090

تعداد نامزدهای انتخابات خبرگان بیشتر شد/ آیا رئیسی رقیب دیگری پیدا می‌کند؟

سخنگوی شورای نگهبان گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر افزایش یافت که اسامی آن‌ها امشب به وزارت کشور ارسال می‌شود تا به اطلاع داوطلبان رسانده شود.

بیان فردا | هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با بخش خبری ۲۱ سیما از پایان مهلت بررسی اعتراضات داوطلبان انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری خبر داد و اظهار کرد: این اعتراضات توسط فقهای شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت.

وی همچنین اعلام کرد که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته تعداد نامزدهای این انتخابات به ۱۴۴ نفر افزایش یافت که اسامی آن‌ها امشب به وزارت کشور ارسال می‌شود تا به اطلاع داوطلبان رسانده شود.

سخنگوی شورای نگهبان عنوان کرد: با توجه به تایید صلاحیت‌های جدید و استفاده نامزدها از ظرفیت قانونی تغییر حوزه انتخابیه، انتخابات مجلس خبرگان رهبری در تمامی حوزه‌های انتخابیه برگزار خواهد شد.

طحان نظیف در پایان ابراز امیدواری کرد که انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری که همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار می‌شود، پرشور باشد.

گرچه سخنگوی شورای نگهبان از افزایش شمار نامزدهای انتخابات خبرگان خبرداده اما با توجه به اینکه هنوز اسامی افراد جدید اعلام نشده است، معلوم نیست که آیا سید ابراهیم رئیسی که تنها چهره منتخب شورای نگهبان برای شرکت در انتخابات خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خراسان جنوبی معرفی شده بود، رقیبی پیدا کرده یا همچنان امکان ورود او به مجلس خبرگان بعدی با حتی یک رای نیز وجود دارد یا خیر.

انتهای پیام

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین