بیانیه حزب الله لبنان درباره حملات موشکی امشب به اسرائیل
کد خبر: 16128

بیانیه حزب الله لبنان درباره حملات موشکی امشب به اسرائیل

حزب الله لبنان بامداد جمعه جزییات حملات موشکی و راکتی اخیر از جنوب این کشور به شمال فلسطین اشغالی و پایگاه نظامیان صهیونیست را اعلام کرد و گفت ده ها موشک به مقر فرماندهی نظامیان رژیم صهیونیستی شلیک شده است.

بیان فردا | به نقل از شبکه الجزیره، حزب الله در این بیانیه اعلام کرد که مقر فرماندهی تیپ دوم پیاده نظام رژیم صهیونیستی در پایگاه «عین زیتیم» را با ده‌ها موشک کاتیوشا هدف قرار دادیم.

حزب الله بار دیگر تأکید کرد که این حمله در راستای حمایت از مردم فلسطین در نوار غزه و پشتیبانی از مقاومت و در پاسخ به حملات صهیونیست‌ها به روستاهای لبنان به ویژه حمله اخیر به شهر "النبطیه" انجام گرفته است.

منابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند که حزب الله ۳۰ موشک و راکت به شمال اراضی فلسطین اشغالی شلیک کرده است.

خبرگزاری «سما» فلسطین همچنین دقایقی پیش از این حمله موشکی و راکتی، از شنیده شدن صدای چندین انفجار مهیب در شمال سرزمین های اشغالی خبر داد.

شبکه المیادین به نقل از خبرنگار مستقر خود در جنوب لبنان نیز گزارش داد که در موج موشکی و راکتی اخیر حزب الله، پایگاه نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی پایگاه «میرون»، برای نخستین بار هدف قرار گرفته است.

این دومین حمله موشکی و راکتی حزب الله در چند ساعت گذشته به سرزمین های اشغالی است.

در همین راستا، رسانه‌های صهیونیستی پنجشنبه شب گزارش دادند که حزب الله سه برابر بیشتر از جنگ تموز (۲۰۰۶) علیه اسرائیل موشک شلیک کرده است.

این رسانه ها همچنین اذعان کردند که از آغاز جنگ (۱۶ مهرماه) تاکنون، حزب‌الله ۶۰۰ موشک به اسرائیل شلیک کرده است.

رسانه‌های لبنانی اعلام کردند: ساعاتی پیش نیز ۶ موشک از جنوب لبنان به سمت یک پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی در الجلیل شلیک شد.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که آژیر خطر در شهرک‌های «دوفیف» و «زیفون» در الجلیل الاعلی به صدا در آمده است.

در همین راستا، منابع صهیونیستی پنجشنبه شب خبر دادند دست‌کم ۹ راکت از مبدأ لبنان به سمت پایگاه مرون در شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

روزنامه یسرائیل هیوم (اسرائیل امروز) نیز اعلام کرد که ۲۰ موشک به سوی شهرک‌های دوفیف و زیفون در الجلیل الاعلی شلیک شده است.

پس از این حمله منابع خبری از حملات رژیم صهیونیستی به برخی از مناطق جنوب لبنان خبر دادند. در این بمباران شهرک «میس الجبل» در جنوب لبنان هدف حمله صهیونیست‌ها قرار گرفت.

انتهای پیام

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین