بایدن در ۷ ایالت کلیدی از ترامپ عقب است
کد خبر: 16478

بایدن در ۷ ایالت کلیدی از ترامپ عقب است

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد رییس‌جمهور سابق آمریکا اقبال بیشتری برای رفتن دوباره به کاخ سفید در مقابل رقیب دموکراتش دارد.

به گزارش راشاتودی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا همچنان در نظرسنجی‌های عمومی از «جو بایدن» جانشین خود در کاخ سفید پیش است.

نتایج نظرسنجی جدید «مورنینگ کنسالت و بلومبرگ نیوز» نشان داد نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا در هفت ایالت کلیدی از جو بایدن پیش است.

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که ۴۸ درصد از رأی دهندگان گفته اند اگر امروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شود، از ترامپ حمایت می‌کنند، در حالی که ۴۳ درصد از بایدن ۸۱ ساله حمایت می‌کنند.

به گزارش مهر، رئیس جمهور سابق آمریکا در هر هفت ایالت کلیدی، از جمله آریزونا (۶%)، جورجیا (۶%)، میشیگان (۲%)، نوادا (۶%)، کارولینای شمالی (۹%)، پنسیلوانیا (۶%) و ویسکانسین (۴ درصد) چند امتیاز از رقیب دموکرات خود جلوتر است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که ۸۲ درصد از پاسخ دهندگان، بایدن، ۸۱ ساله را برای ریاست جمهوری «بسیار مسن» می‌دانند، در حالی که ۴۷ درصد معتقدند که این موضوع در مورد ترامپ ۷۷ ساله هم صدق می‌کند. نزدیک به ۳۸ درصد رأی دهندگان اعلام کردند که ترامپ و بایدن هر دو برای خدمت به عنوان رئیس جمهور آمریکا مسن هستند.

بنا به نتایج این نظرسنجی ۵۹ درصد آمریکا ترامپ را فردی خطرناک توصیف کردند. این رقم برای بایدن ۴۸ درصد اعلام شد. ۱۴ درصد هم ترامپ و هم بایدن را افراد خطرناک دانستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین