جنگ اصولگرایان در بهشت/ اعضای شورای شهر تهران معترض به توهین های باند زاکانی/ شهردار باید پاسخ‌گوی موضوعات شورا باشد
کد خبر: 16963

جنگ اصولگرایان در بهشت/ اعضای شورای شهر تهران معترض به توهین های باند زاکانی/ شهردار باید پاسخ‌گوی موضوعات شورا باشد

پاسخ‌های تند مدیران شهری به انتقادهای اعضای شورای شهر امر بی سابقه ای نیست.

اتهام به بی‌اطلاعی تا سیاسی‌کاری و سیاه‌نمایی و یادآوری عملکرد اعضای شورای شهر کنونی در زمان مسئولیتشان در شهرداری مواردی هستند که از طرف باند زاکانی مکررا مطرح می شود.

روزنامه شرق نوشت: اما پاسخ یکی از مدیران میانی شهرداری به عضو شورای شهر تهران این بار با واکنش بسیاری از اعضای شورای شهر مواجه شد. ریشه این اعتراض‌ها به توییت سوده نجفی، عضو شورای شهر تهران برمی‌گردد. او در واکنش به انتشار عکس شهردار تهران در نماز عید فطر و تمسخر برخی از کاربران فضای مجازی نوشته بود: کسانی که عکس شهردار تهران در نماز عید فطر را تمسخر می‌کنند، قطعا بویی از ایمان نبرده‌اند و آخرت خود را خراب می‌کنند. ناکارآمد و ضعیف است و سرجایش قرارنگرفته هر نقدی به او دارید اما ورود به روابطش با خدا و تمسخر، گناهی نابخشودنی است.

محمدعلی الفت‌پور رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری شهرداری تهران هم در واکنش به سخنان دوپهلوی این عضو شورای شهر تهران نوشته بود: وقتی ناکارآمدترین و ضعیف‌ترین‌ها که ربطی به هیچ‌گونه مدیریتی ندارند، اظهارنظر می‌کنند.

روز گذشته مهدی اقراریان رئیس کمیته نظارت شورای شهر هم از تشدید فشار به منتقدان زاکانی سخن گفت. او گلایه کرد درحال‌حاضر آنچه از طرف شهرداری مشاهده می‌کنیم، ایجاد یک فشار جدی به منتقدان عملکرد آقای زاکانی است. حوزه خصوصی و موضوعات فردی و شخصی آقای زاکانی به خودش مربوط است و در این حیث ورودی نداریم؛ اما ایشان شهردار منتخب این شورا هستند و باید پاسخ‌گوی موضوعات مطرح‌شده این شورا باشند.

از ریاست شورا درخواست می‌کنم تذکرات شورا به‌ویژه منتقدان شهرداری مورد توجه قرار گیرد تا پاسخ مناسب داده شود. درحال‌حاضر شورا به دو بخش منتقدان و موافقان آقای زاکانی تقسیم می‌شود؛ چراکه بارها و بارها ۹ نفر از اعضای شورا تذکراتی را مطرح کردند؛ اما چه اتفاقی افتاده است؟ شهروندان تهرانی قطعا قضاوت می‌کنند.

در میانه صحبت‌های اقراریان، چمران ریاست شورا در واکنش به تقسیم‌بندی شورا مبنی بر موافقان و مخالفان شهردار تهران گفت: من فکر نمی‌کنم این‌گونه باشد، لذا لطفا روی این موضوع تأکید نکنید و بگذارید همبستگی و اتحاد بین اعضا باقی بماند.

ناصر امانی،‌ عضو شورای شهر تهران هم در واکنش به توهین برخی مدیران شهرداری به اعضای شورای شهر تهران در فضای مجازی گفت:‌ در ماه گذشته سه مرتبه مدیران شهری در پی تذکر قانونی اعضای شورا،‌ توییت زدند و توهین کردند؛ در واکنش به تذکر من،‌ آقای اقراریان و خانم نجفی. برای من که اصلا اهمیتی ندارد اما این‌بار به خاطر نوع اهانتی که به خانم نجفی شد و جایگاه ایشان به‌عنوان فرزندان شهید،‌ همانند خانم سلیمانی،‌ اصلا نباید عبور کنیم.

سیداحمد علوی، عضو شورای شهر تهران هم با بیان اینکه حضور آقای چمران در شورا مایه وحدت شورا در دوره‌های مختلف بوده، گفت: حفظ حرمت و حریم بر همه ما واجب است. اعضای شورا حق و حقوقی داشته و اجازه دارند مباحث خود را مطرح کنند اما باید حریم را حفظ کنند؛ چراکه در غیر این صورت عاقبت خوشی نخواهد داشت.

مهدی چمران رئیس شورا در سخنانی به واکنش وزارت کشور به انتقادهای او به کارشکنی در قراردادهای واگن چینی و پاسخ یک مدیر شهری به سخنان عضو شورا اشاره کرد و گفت: همه تلاش ما باید این باشد که بتوانیم وحدت خود را نه‌تنها در شورا و شهرداری بلکه در تمام کشور به اجرا بگذاریم. دشمن تا دندان مسلح تمام توان خود را برای آسیب به ما به کار می‌گیرد. همه باید در مسیر وحدت و محبت بوده و آن را جایگزین تنفر کنیم. یعنی به جای تنفرزایی، تنفرزدایی کنیم؛ با تنفر به جایی نمی‌رسیم؛ آن کسی که اعضای شورا را به تمسخر می‌گیرد، باید بداند که از قِبل شورا به جایی رسیده و نمی‌تواند شورا را به تمسخر بگیرد. به همه توصیه می‌شود که جانب ادب و احترام را رعایت کنند، ما مخالف انتقاد نیستیم و باید مانند آینه، عیوب یکدیگر را نشان دهیم اما چنگ و دندان نشان‌دادن و تمسخرکردن هنر نیست. وگرنه همه در فضای مجازی هنرمند هستند. هنوز نتوانسته‌ایم درخصوص واگن‌ها اقدامات را به نتیجه برسانیم، کسی که انتقاد می‌کند اگر خیلی توانمند است به میدان بیاید و کار را انجام دهد.

چمران با بیان اینکه تمسخرکردن کاری غیراخلاقی و خلاف شرع است؛ گفت: همه ما در یک قایق نشسته‌ایم و اگر آسیبی به آن وارد شود همه آسیب می‌بینیم، نه‌تنها در شورا و شهرداری بلکه شرایط کشور به‌گونه‌ای است که وحدت و پشت‌هم‌بودن و مددکار هم بودن ضروری است، هر اندازه که تحصیلات عالیه داشته باشیم اما تا درس اول را نیاموخته باشیم؛ بی‌سوادیم. درس اول این است که بدانیم رعایت ادب و احترام واجب و ضروری است و باید تلاش کنیم که از خط قرمز ادب و احترام عبور نکنیم.

پرویز سروری، نایب‌رئیس شورای شهر تهران هم معتقد بود در زمان عملیات تاریخی و بزرگ رزمندگان اسلام، دشمن در تلاش است این موضوع را با موضوعات حاشیه‌ای به چالش بکشد و ما ۲۱ نفر که از نمایندگان انقلابی و دلسوز هستیم، نباید مسائل حاشیه‌ای را به‌گونه‌ای مطرح کنیم که فردا شبکه‌های ایران‌اینترنشنال و بی‌بی‌سی، با این موارد آثار آن اقدام را خنثی کنند.

سروری در ادامه درباره حواشی ایجادشده درخصوص اظهارات یکی از مدیران شهرداری در فضای مجازی نیز توضیح داد: برداشت ما از اظهارات این عضو شورا این بود که وی قصد اهانت نداشته و متن اظهارات به‌خوبی تنظیم نشده بوده است. فرد دیگری که آن را منتشر کرده، اقدام درستی انجام نداده است. بزرگ‌ترین اقدام در مدت اخیر انجام شد و نباید با موضوعات حاشیه‌ای آن را تحت‌الشعاع قرار دهیم.

سخنگوی شورای شهر تهران هم معتقد است که در این مدت باقی‌مانده نباید به اختلاف‌ها پرداخته شود و شرایط را به‌گونه‌ای پیش برد که دشمن‌شاد شویم.

ناصر امانی هم در گفت‌وگویی معتقد است که آب از سرچشمه گل‌آلود است و طبیعی است که مدیران پایینی این‌گونه واکنش نشان دهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین