نبویان از کاندیداتوری ریاست مجلس کنار کشید /رقابت قالیباف با متکی و ذوالنوری
کد خبر: 17160

نبویان از کاندیداتوری ریاست مجلس کنار کشید /رقابت قالیباف با متکی و ذوالنوری

نبویان گفت: به‌هیچ‌وجه قصد ریاست مجلس ندارم و اصلاً دنبال این موارد نیستم. به دوستانی هم که به دنبال ریاست مجلس هستند توصیه می‌کنم قرار است یک پست ابزار باشد هدف نیست.

 سید محمود نبویان، نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و منتخب دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، در گفتگویی به بیان نقاط ضعف مجلس یازدهم، چالش‌های مجلس دوازدهم و گمانه‌زنی‌ها برای ریاست مجلس آینده پرداخت که در ادامه بخشی از آن را به نقل از فارس می‌خوانید.

اعضای فراکسیون برای ریاست مجلس شخص خاصی را مدنظر دارند؟

فراکسیون تشکیل مجمع عمومی نداده است؛ اما اینکه نسبت به افرادی نظر دارند حتماً نظر دارند. اختلاف هم هست بین دوستان که این آقای الف بیاید یا نیاید. ریاست آقای قالیباف، متکی و ذوالنوری مطرح است.

ممکن است من به آقای الف رأی بدهم شما به آقای ب رأی بدهید اشکال ندارد فلسفه تشکیل فراکسیون آن بود که این اختلافات را درون فراکسیون حل کنیم؛ یعنی دوستان بیایند اینجا استدلال کنند چرا آقای الف آری، آقای ب نه. در فراکسیون باهم به نتیجه برسیم و ان شالله با یک اکثریت نسبت به یک شخص وارد شویم و این اکثریت را در صحن مجلس شورای اسلامی بیاوریم تا اختلاف حاصل نشود.

بزرگترین چالشی که مجلس دوازدهم می‌تواند با آن روبرو شود چیست؟

فکر می‌کنم بزرگ‌ترین چالشی که مجلس دوازدهم می‌تواند آن را تجربه کند چالش اختلاف است. هرروز اگر بخواهیم نسبت به هر قضیه با رئیس مجلس دعوا کنیم. من می‌خواهم تذکر بدهم شما می‌خواهید تذکر من را جواب بدهید تمام‌وقتمان نسبت به این موارد گرفته می‌شود.

بهترین درک را مقام معظم رهبری از مصالح ملت دارند. درست هم می‌فرمایند. مقام معظم رهبری فرمایش کردند وحدت و اختلاف بزرگ‌ترین مشکلی است که مجلس دوازدهم می‌تواند با آن مواجه شود.به همت دوستان انقلابی با تشکیل این فراکسیون از این اختلاف که بزرگ‌ترین ضربه را خواهد زد ان شا الله بتوانیم عبور کنیم.

نقطه ضعف مجلس در کجاست و برای حل آن باید چه کار کرد؟

در نقاط ضعف یک بخشش به ما برمی‌گردد. کم‌کاری‌هایی که ممکن است داشته باشیم. ما برای تصویب قانون درست و بعد نظارتی آن تلاش کنیم. سه‌شنبه‌های نظارتی مجلس هم بسیار خوب بود. این موارد نکات قوت مجلس بود. به نظرم هیئت نظارت بر رفتار باید مقداری جدیدتر ورود کند. درون مجلس هم اخباری منتقل می‌شد و حرف‌هایی هم علیه مجلس زده می‌شد حرف‌های نادرستی بود و مقداری به تضعیف مجلس انجامید که بعضی از دوستان نماینده خودشان این کار را انجام می‌داد.

مجلس دوازهم انقلابی است؟

خیلی امیدواریم بله با همان چینش دارد می‌آید و نسبت به برخی از ابعادش انقلابی‌تر هم است.

آیا شما قصد دارید برای ریاست مجلس ثبت نام کنید؟

به‌هیچ‌وجه قصد ریاست مجلس ندارم و اصلاً دنبال این موارد نیستم. به دوستانی هم که به دنبال ریاست مجلس هستند توصیه می‌کنم قرار است یک پست ابزار باشد هدف نیست. من و شما داریم بحث می‌کنیم من بگویم می‌خواهم رئیس بشوم شما بگویید می‌خواهید رئیس بشوید خوب بگویید می‌خواهید ریاست را چه‌کار کنید این نایب‌رئیسی را می‌خواهید چه‌کار کنید.

اگر قرار است ریاست و نایب‌رئیسی ابزار باشد برای تحقق هدفی و حل مشکل مردم جهش تولید و مشارکت مردم که این را بتوانیم محققش کنیم که در بحث فرهنگی بتوانیم کاری انجام دهیم در بحث سیاست خارجی بتوان عزت ملت ایران را حفظ کنیم. این‌ها ابزار هستند یا هدف که من فقط بروم آن بالا بشینم. توصیه می‌کنم به این پست‌ها نگاه ابزاری داشته باشند هیچ تصمیمی برای ریاست و پست‌هایی که در این حوزه است اصلاً ندارم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین