درخواست بیش از 30 تن از وزرا و مسئولان کشور از تحریم‌کنندگان انتخابات؛ دعوت به رای اعتراضی برای نجات ایران
کد خبر: 17572
/اختصاصی/

درخواست بیش از ۳۰ تن از وزرا و مسئولان کشور از تحریم‌کنندگان انتخابات؛ دعوت به رای اعتراضی برای نجات ایران

بیش از 30 تن از وزرا و مسئولان ارشد کشوری با انتشار بیانیه‌ای بر ضرورت حمایت از مسعود پزشکیان در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرده و از تحریم‌کنندگان انتخابات در روز هشتم تیرماه دعوت کردند تا انداختن رای اعتراضی به نام مسعود پزشکیان، با بی تفاوتی و عدم مشارکت در انتخابات عملا راه تندروهایی که عملکردشان همیشه در جهت تخریب بنیان‌های اقتصادی ایران و تحریم و‌ تضعیف کشور بوده را هموار نکنند.

بیان فردا | حکمرانی | در بیانیه بیش از 30 تن از وزرا و مسئولان ارشد کشور که به مناسبت دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و در حمایت از مسعود پزشکیان تحت عنوان «یاران همراه دکتر مسعود پزشکیان» منتشر شده، آمده است:

به نام خداوند جان و‌خرد

با درود بر همه هموطنان عزیز زنان و مردان ایران زمین

هموطنان ارجمند ؛

با عنایت الهی، یکبار دیگر فرصتی و روزنه‌ای برای بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور از طریق انتخابات فراهم شده است.

واقعیت این است که ما در ایران زندگی می‌کنیم و برای خروج کشور از بحران‌ها و مشکلات فراوان و بهبود نسبی اوضاع، چاره‌ای نداریم جز اینکه همه با هم در یک اقدام فراگیر ملی و مدنی با حضور فعال در انتخابات جمعه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ به آقای دکتر مسعود پزشکیان برای استقرار دولتی کاردان و دلسوز و مردمی رای دهیم.

ما اعتراض همه ایرانیان عزیزی که بخاطر روش‌ها و منش‌های نامناسب بعضی مدیران و مسولان ، آزرده خاطر و ناراضی هستند و‌ به همین دلیل در انتخابات ۸ تیر ماه جاری شرکت نکردند ، عمیقا درک می‌کنیم. با این همه، از شما عزیزان که اتفاقا وجه مشترک زیادی در تفکر و روش و منش با دکتر پزشکیان دارید، خاضعانه دعوت می‌کنیم تا در انتخابات ریاست جمهوری که بسیار برای ایران حساس بوده و اهمیت حیاتی دارد شرکت کنید و با رای دادن به آقای دکتر مسعود پزشکیان ، در حقیقت خواهان تغییرات اساسی در اداره کشور شوید.

رای به دکتر پرشکیان یعنی رای به آزادی و آبادانی ایران .

رای به دکتر پرشکیان یعنی رای به دولت درستکاران و پاک دستان.

رای به دکتر پزشکیان یعنی اعتراض به زیاده خواهی‌ها و دروغگویی‌ها و ریاکاری‌ها .

 همه ما دوست داریم دانشگاه‌هایمان به دست دانشگاهیان اداره شوند و متخصصان و نخبگان کشورمان به‌جای مهاجرت به خارج، در ایران بمانند و به میهنشان خدمت کنند.

همه ما دوست داریم زنان و دخترانمان بدون ترس در جامعه فعال و در مدیریت کشور مشارکت همه جانبه داشته باشند.

همه ما دوست داریم تا کرامت ایرانیان و حرمت و عزتشان که هدیه‌ای خدادادی است محفوظ بماند و احدی از زنان و مردان ایرانی تحقیر و تضعیف نشوند.

همه ما دوست داریم تا کشورمان دارای اقتصادی شفاف و شکوفا و رشد یابنده بوده و بساط ویژه خواری ها و باند بازی ها و فسادها از آن برچیده شود و منابع و منافع ایران برای همه ایرانیان مخصوصا قشر جوان و نیز دهک های کم در آمد جامعه باشد.

همه ما ضمن تکیه بر منابع انسانی پر افتخار و توانای کشورمان در داخل، خواهان توسعه و گسترش روابط خارجی با اغلب کشورها، برای خروج از انزوای ایران هستیم تا با جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی بتوانیم منابع کشور را نقد و رونق اقتصادی و توسعه و پیشرفت ایران را سرعت بخشیم و عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم.

عزیزان!

نگویید رئیس جمهور قادر به انجام کاری نیست. اصولا و مسلما دولت بخاطر وسعت حضور در سراسر کشور، مهم است. دولت یعنی همه وزرا و وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی و مسئولان و استانداران و فرمانداران و بخشداران و مدیران اجرایی سراسر کشور که تصمیمات ایشان به صورت روزمره در زندگی ما دخالت مستقیم دارد و در صورت انتخاب رئیس جمهوری مدیر و مدبر و لایق و پاکدست، چون دکتر مسعود پزشکیان که مرد علم و عمل است، بسیاری از امور ، اصلاح و رنج مردم کم می‌شود.

تصور کنید وقتی رئیس جمهور ایران با داشتن سابقه استاد تمامی دانشگاه همراه با یک عمر تجربه اجرایی در مدیریت کلان کشور، در محافل بین المللی شرکت کند، چقدر می‌تواند موجب تحسین جهانیان و مایه غرور و آبرو و عزت برای کشورمان باشد .

با بی تفاوتی و عدم مشارکت در انتخابات عملا راه تندروهایی که عملکردشان همیشه در جهت تخریب بنیان‌های اقتصادی ایران و تحریم و‌ تضعیف کشور بوده ، هموار می‌شود.

با  رای به دکتر پزشکیان از حاکمیت تفکری که جز حلقه تنگ  خودی‌هایشان، باقی را دور ریز و پسماند می نامد و حتی حامیان رقیب انتخاباتی خود را جبهه کفر می‌خواند، جلوگیری کنید.

عزیزان

ایران امروز به یاری شما نیاز دارد. بخاطر مظلومیت یوسف ایران که می‌برند تا اورا در چاه عمیق «عمق استراتژیک » فرو اندازند و قربانیش کنند، چون کار‌وان‌های انبوه ، بیایید و با رای خود گره از کار فرو بسته ایران‌ بگشایید.

این صدای ایران است که به جان آمده و شما را می‌خواند:

گفته بودی که: بیایم، چو به جان آیی تو

من به جان آمدم، اینک تو چرا می نایی؟

ما برای ایران آباد و آزاد همراه همه فرهیختگان به دکتر مسعود پزشکیان رای می‌دهیم.

«همراه شو عزیز ».

سید عبدالواحد موسوی لاری

محمد جواد ظریف

غلامرضا شافعی

مجید انصاری

حمید میرزاده

رضا ملک زاده

عبدالحسین وهاجی

سید رضا صالحی امیری

علی یونسی

سید محمد حسین عادلی

مسعود روغنی زنجانی

معصومه ابتکار

سید محمد علی ابطحی

شهیندخت مولاوردی

حسین کمالی

سید حسین مرعشی

مرتضی حاجی

علی هاشمی

رضا امرالهی

محمد شریعتمداری

سید احمد معتمدی  

سید صفدر حسینی

حبیب الله بیطرف

محمد فرهادی

حسن عابدی جعفری

محمد حسین شریف زادگان

مجتبی خسرو تاج

ولی الله سیف

محسن مهر علیزاده

سید محمد بطحایی

علی اصغر فانی

جعفر توفیقی

انتهای پیام

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین