گزارش دیلی میل از درآمد پوتین
کد خبر: 2811

گزارش دیلی میل از درآمد پوتین

پوتین قرار است صدها میلیون پوند از یک مجتمع ساختمانی لوکس در یک منطقه منحصر به فرد در لندن به دست آورد.

بیان فردا | به نوشته روزنامه دیلیمیل، روسیه در حال ساخت ۲۵۵ واحد آپارتمان در کنزینگتون است که در سال ۲۰۰۶ به قیمت ۸ میلیون پوند با استفاده از یک شرکت فراساحلی خریداری کرد.

روسیه همچنین قصد دارد از سود کلان این طرح برای بازسازی املاک سفارت خود در لندن بهره ببرد.

اما اسناد منتشر شده نشان می‌دهد که هرگونه سود مازاد این پروژه مستقیم به کرملین می‌رسد.

این روزنامه همچنین فاش کرد که یک بانکدار مستقر در مسکو که به اتهام فساد محکوم شده، به نظر می‌رسد که از نزدیک در این برنامه شرکت داشته است.

"النا کوتووا" فردی است که نامش در دستورالعمل‌های مربوط به شورای کنزینگتون و چلسی آمده است. او شغلش را در بانک اروپایی ساخت و ساز و بازسازی به دلیل محکومیت در پرونده فساد به اتهام احتمال دریافت یک میلیون پوند رشوه در مسکو در ۲۰۱۴ از دست داد.

آژانس ملی جرم و جنایت انگلیس همچنین به این نتیجه رسید که کوتووا از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ برای پروژه‌هایی در بانک اروپایی ساخت و ساز و بازسازی رشوه درخواست کرده و به همین دلیل آپارتمان ۱.۵ میلیون پوندی او در لندن و همچنین ۲۳۰ هزار پوند پول نقد را مصادره کرده است. اما او همچنان بر بی گناهی خود تاکید دارد.

بر اساس تحولات مشابه، کرملین می‌خواهد سرمایه هشت میلیون پوندی خود را به صدها میلیون پوند تبدیل کند. این اخبار در حالی منتشر شده که کرملین در حال سود بردن از چنین ملکی در انگلیس ضمن درگیر بودن در جنگ پر هزینه در اوکراین است.

در سال جاری میلادی الیگارش‌های روس نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با تحریم‌هایی روبرو شده‌اند.

منبع: مردم سالاری

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین