مجاهدین خلق مرغداری داشتند!
کد خبر: 8054
علیرضا علوی‌تبار:

مجاهدین خلق مرغداری داشتند!

نهضت آزادی به محض تشکیل منابع مالی برای خودش ایجاد کرد. شرکت‌هایی راه انداخت و درصدی از سود آن را به فعالیت اختصاص داد. مجاهدین خلق مرغداری داشتند!

 

بیان فردا | علیرضا علوی‌تبار در جمع جوانان توسعه‌گرا درباره اهمیت تشکیلات سخنرانی کرده است. 

 بخش‌های مهم اظهارات او را در ادامه می‌خوانید:

من به این نتیجه رسیده‌ام که کار حزبی باید حرفه‌ای باشد. یعنی مدیریت پاره‌وقت که افراد اوقات فراغت خودشان را صرف آن می‌کنند معمولا ناموفق است.

فرق بود،‌ بچه‌های مجاهدین انقلاب که سابقه کار تشکیلاتی داشتند از همه اصلاح‌طلبان منضبط‌تر بودند. مثلا یکی از نکات مهم در تشکیلات این است که شما حق عضویت بدهی و این را سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی داشت.

ما وقتی در مرکز بررسی‌های استراتژیک یک سال کار کردیم تا ده سال از آن تغذیه فکری کردیم. خیلی از افرادی چون امثال حجاریان و عبدی و دیگران نیز در همین گروه‌ها و بحث‌های جمعی پرورش یافته‌اند و امروز بسیا اثرگذارند.

اغلب [افراد] دنبال حزبی هستند که بی‌نقص باشد، چنین حزبی هیچ‌ جا وجود نداشته. در ایران گروه‌ها دایما به فکر ایجاد حزب جدید می‌افتند.

انتخابات ۱۴۰۰ می‌خواستیم نظرسنجی کنیم. ۳۰۰ میلیون تومان پول لازم داشتیم. کل جبهه اصلاحات برای اینکه تامین پول  کند مشکل داشت. عاقبت باکمک شخصی بعضی اعضا تامین شد.

ببینید نهضت آزادی به محض تشکیل منابع مالی برای خودش ایجاد کرد. شرکت‌هایی راه انداخت و درصدی از سود آن را به فعالیت اختصاص داد. مجاهدین خلق مرغداری داشتند! اصلاح‌طلبان هیچ وقت به این فکر نکرده بودند که منابع مالی پایدار غیر شخصی ایجاد کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین