واکنش ایران به تاسیس سفارت اسرائیل در بحرین
کد خبر: 8357

واکنش ایران به تاسیس سفارت اسرائیل در بحرین

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به افتتاح سفارت اسرائیل در بحرین تاکید کرد: هرگونه اقدام سازشکارانه کشورهای اسلامی با رژیم اشغالگر قدس مغایر با مسئولیت‌های انسانی و بین‎‌المللی است.

 

بیان فردا | ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص سفر وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی به بحرین و افتتاح مقر جدید سفارت این رژیم در منامه گفت: در حالی که رژیم صهیونیستی به دلیل بحران عمیق و فزاینده داخلی و گسترش مخالفت‌ها و انتقادات محافل و مجامع بین‌المللی و حقوق بشری نسبت به جنایات روزمره این رژیم علیه فلسطینیان در موضع ضعف و انحطاط و فروپاشی قرار دارد، هرگونه اقدام سازشکارانه کشورهای اسلامی با رژیم اشغالگر قدس، به دور از حکمت سیاسی و مغایر با مسئولیت‌های انسانی، اخلاقی و بین‌المللی این کشورها نسبت به حمایت از حقوق انکار ناپذیر ملت فلسطین است.

وی ادامه داد: اقدام سازشکارانه اندکی از دولت‌های اسلامی در فشردن دستان جنایت پیشگان صهیونیست، خللی در عزم پولادین ملت فلسطین برای آزادی سرزمین خود از چنگال جنایتکاران صهیونیست ایجاد نخواهد کرد و رژیم متزلزل صهیونیستی را از خطر حتمی فروپاشی نجات نخواهد داد.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، اقدامات سازشکارانه اندکی از دولت‌های کشورهای اسلامی با رژیم اشغالگر قدس، هیچ نسبتی با خواست ملت‌های آنان ندارد و خروش اخیر ملت بزرگ لیبی علیه اقدام سازشکارانه یک مقام این کشور، تجلی عمق نفرت ملت‌های منطقه نسبت به رژیم غاصب صهیونیستی است.

کنعانی افزود: سرنوشت ناکام طرح‌های متعدد سازش و عادی‌سازی روابط برخی کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی می‌تواند برای دیگران درس‌آموز باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین