سند چشم‌انداز ۲۰۳۰ محمد بن سلمان «می‌تواند نقشه راه» تهران و ریاض باشد
کد خبر: 8376
سفیر جدید عربستان در تهران:

سند چشم‌انداز ۲۰۳۰ محمد بن سلمان «می‌تواند نقشه راه» تهران و ریاض باشد

ولیعهد عربستان در ادامه برنامه‌های پنج ساله توسعه که از دهه ۷۰ میلادی در عربستان آغاز شده، به دنبال اجرای طرحی به نام «چشم‌انداز ۲۰۳۰» است که در آن بر اساس گفته‌های مقام‌های این کشور وابستگی عربستان از نفت از بین می‌رود

بیان فردا | عبدالله بن سعود العنزی، سفیر جدید عربستان سعودی در تهران، پس از ورود به تهران گفته سند چشم‌انداز سعودی برای سال ۲۰۳۰ که توسط محمد بن سلمان ولیعهد این کشوراعلام شده «می‌تواند نقشه راهی برای تقویت همکاری‌ها و اهداف استراتژیک» دو کشور باشد.

به گزارش بی‌بی‌سی به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، العنزی گفته «دستورات رهبران کشورمان بر اهمیت تقویت روابط میان پادشاهی عربستان سعودی و ایران تاکید دارد».

سفیر عربستان در تهران گفته «امیدواریم بتوانیم این روابط را به افق‌های روشنتر رسانده» و ایران و عربستان «با همکاری یکدیگر در جهت مصالح و منافع دو ملت دوست و برادر پیش بروند».

ولیعهد عربستان در ادامه برنامه‌های پنج ساله توسعه که از دهه ۷۰ میلادی در عربستان آغاز شده، به دنبال اجرای طرحی به نام «چشم‌انداز ۲۰۳۰» است که در آن بر اساس گفته‌های مقام‌های این کشور وابستگی عربستان از نفت از بین می‌رود.

سرمایه‌گذاری خارجی یکی از محورهای اساسی این برنامه است.

ایران و عربستان اخیرا پس از ۷ سال، روابط خود را با میانجیگری چین از سرگرفته اند. طی این مدت وزرای خارجه ایران و عربستان در تهران و جده با یکدیگر دیدار کرده‌اند.

علیرضا عنایتی سفیر جدید ایران در ریاض هم دو روز پیش پس از دیدار با رئیس جمهور این کشور، عازم عربستان سعودی شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین