نظر رهبر انقلاب درباره همکاری‌های طولانی مدت ایران و روسیه
کد خبر: 9015

نظر رهبر انقلاب درباره همکاری‌های طولانی مدت ایران و روسیه

سرلشکر باقری گفت: نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی این است که همکاری‌های بلند مدت ایران و روسیه به نفع دو کشور بوده و به همین جهت تدوین سند همکاری‌های طولانی مدت ایران و روسیه در حال تدوین است.

بیان فردا | سرلشکر باقری گفت: نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی این است که همکاری‌های بلند مدت ایران و روسیه به نفع دو کشور بوده و به همین جهت تدوین سند همکاری‌های طولانی مدت ایران و روسیه در حال تدوین است.

سردار سرلشکر محمد باقری عصر امروز در دیدار با ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع فدراسیون روسیه با اشاره به اهمیت تحکیم روابط دو کشور، اظهار داشت: براساس تصمیم رهبران دو کشور روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدراتیو روسیه در مسیر رشد و توسعه قرار دارد و خوشبختانه این رابطه در بستر زمان ابعاد نوینی پیدا کرده است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: تحولاتی که امروز در سطح جهان ایجاد شده است، بیانگر این است که دوره جهان تک قطبی خاتمه یافته و ساختار نظام بین المللی به سمت و سوی یک جهان چند قطبی در حال حرکت است.

سردار باقری در این رابطه گفت: برآیند موضع گیری های دو کشور ایران و روسیه نیز بیانگر همین مسئله است که حرکت تحولات جهانی به سمت و سوی نظام چند قطبی در حال تسریع است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خطاب به وزیر دفاع روسیه گفت: سخنرانی جنابعالی در کنفرانس امنیتی مسکو نیز نشان دهنده حرکت ساختار قدرت جهانی و موازنه قوا به سمت و سوی نظام چند قطبی است.

سرلشکر باقری ادامه داد: نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی این است که همکاری‌های بلند مدت ایران و روسیه به نفع دو کشور بوده و به همین جهت تدوین سند همکاری‌های طولانی مدت ایران و روسیه در حال تدوین است.

وی تصریح کرد: این سند از ابعاد نظامی و دفاعی قوی برخوردار است و  می تواند بستر مناسبی برای توسعه همکاری‌های طولانی مدت دو کشور باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر لزوم تلاش دو کشور جهت ارتقای همکاری های دو جانبه افزود: با وجود توسعه ای که در سال‌های اخیر در روابط دو کشور ایجاد شده است، ما همچنان معتقدیم که ظرفیت های استفاده نشده قابل توجهی در روابط دو کشور وجود دارد و باید با تلاش بیشتر روابط دو کشور را به سطح مطلوب رساند.

سردار باقری خاطرنشان کرد: بخش های نظامی ایران و روسیه به واقع جزو پیشگامان ارتقای  

روابط دو کشور هستند و بدون تردید برگزاری کمیسیون‌های مشترک نظامی و دفاعی میان دو کشور می تواند روند این مسیر رو به رشد را تسریع کند.

وی با اشاره به تعامل در حوزه نیروی دریایی میان دو کشور، گفت: تاکنون همکاری‌های مطلوبی در بخش نیروهای دریایی دو کشور انجام شده  که در این خصوص می توان به برگزاری رزمایش های مشترک دریایی اشاره کرد و باید این روند توسعه یابد.

سرلشکر باقری گفت: جمهوری اسلامی ایران برگزاری رزمایش مشترک در فوریه سال آینده را زمینه ای جهت ارتقای سطح روابط دفاعی و نظامی دو کشور عنوان کرد.

سردار باقری همچنین  در راستای حل و فصل مناقشات منطقه‌ای و برطرف نمودن اختلافات میان دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان اعلام آمادگی  کرد.

همچنین وزیر دفاع روسیه نیز ضمن قدردانی از میزبانی جمهوری اسلامی ایران هدف از این سفر را توسعه همکاری‌های دفاعی  در زمینه های مورد علاقه دو کشور بیان کرد.

ارتشبد سرگئی شویگو نیز از آمادگی کشورش جهت حل و فصل مناقشات دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان خبر داد.

وی همچنین بر همکاری های آموزشی، تبادل دانشجو در سطوح دانشگاهی و برگزاری رزمایش های مشترک میان دو کشور تاکید کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین