موافقت ۲۰۰ میلیون دلاری برای واردات خودرو
کد خبر: 11931

موافقت ۲۰۰ میلیون دلاری برای واردات خودرو

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان این خبر که بانک مرکزی برای واردات مجدد خودرو‌های نو ۲۰۰میلیون دلار تخصیص داده است، گفت: واردات خودرو‌های کارکرده با وجود تدوین آیین‌نامه در هیات دولت همچنان در انتظار موافقت بانک مرکزی برای تأمین ارز است.

 

بیان فردا | علی جدی عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر دیروز کمیسیون متبوعش با وزیر صمت گفت: در این جلسه چند موضوع از جمله تعرفه واردات خودرو‌های برقی و هیبریدی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: بر همین اساس مصوب شد که تعرفه خودرو‌های برقی صفر و خودرو‌های هیبریدی نیز به ۱۵ درصد کاهش پیدا کند، برای واردات نیز یک سری تسهیلات در نظر گرفته شده از جمله اینکه برای تاکسی‌ها بتوانند به‌شکل پرتکرار وارد کنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس خاطرنشان کرد: براساس آنچه آقای علی‌آبادی گفت تاکنون ۲۵۰ میلیون دلار برای واردات خودرو‌های نو تخصیص داده شده و ۲۰۰ میلیون دلار نیز در مرحله تخصیص است و بانک مرکزی موافقت خود را با آن اعلام کرده است.

جدی ادامه داد:، اما در بحث خودرو‌های کارکرده آیین‌نامه آن هم‌اکنون در هیات دولت به تصویب رسیده است منتها اجرای آن با توجه به محدودیت‌هایی که در بحث تأمین ارز وجود دارد منوط به موافقت بانک مرکزی شده است.

وی تأکید کرد: در جلسه بعدی کمیسیون صنایع که احتمالاً هفته آینده برگزار می‌شود، از مسئولان بانک مرکزی دعوت کردیم تا موضوع تأمین ارز واردات خودرو‌های کارکرده نیز حل‌وفصل شود و با این کار به‌نوعی به وزارت صنعت برای تسریع در فرآیند واردات خودرو کمک کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین