کشف یک فساد بانکی در تهران بعد از ۱۷ سال
کد خبر: 12535

کشف یک فساد بانکی در تهران بعد از ۱۷ سال

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به دریافت تسهیلات غیرمجاز بانکی کرده بود

بیان فردا | سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی نسبت به شناسایی و دستگیری فردی که با تبانی اقدام به دریافت تسهیلات غیرمجاز بانکی در محدوده خیابان استاد معین کرده بود، شدند.

وی افزود: رسیدگی به این پرونده درپی  وصول یک فقره پرونده از سوی دادسرای ناحیه ۳۲ مبنی بر تبانی در دریافت تسهیلات بانکی در سال ۱۳۸۵ در دستورکار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت و در جریان آن ماموران با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی متوجه شدند که یک شرکت صنایع چوب و مبلمان با دو شرکت زیرمجموعه آن با یکی از کارمندان ذینفع بانکی تبانی کرده است و از این طریق اقدام به دریافت تسهیلات غیرمجاز بانکی به مبلغ ۹۶ میلیارد ریال در آن سال کرده‌اند. 

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات مشخص شد که مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به حساب کارمند بانکی ذی‌نفع نیز واریز شده، لذا عوامل این پلیس مبادرت به شناسایی و دستگیری یک نفر از افراد دخیل در روند دریافت تسهیلات غیرمجاز کردند. این فرد  از سال ۸۵ تاکنون متواری بود. میزان تسهیلات غیرمجاز کشف شده میزان ۹۶ میلیارد ریال بود.

شاری با بیان این که برای متهم متواری پرونده‌ای تشکیل شد، گفت: این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین