گوساله ۱۷۰ هزار تومان شد/ قیمت منطقی گوشت چه عددی است؟
کد خبر: 14711

گوساله ۱۷۰ هزار تومان شد/ قیمت منطقی گوشت چه عددی است؟

منصور پوریان گفت: اخیرا در کمیسیون کشاورزی مجلس مصوب شده که در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، دولت دام‌های مازاد دامداران را از آن‌ها خریداری کند.

بیان فردا | منصور پوریان گفت: واردات بدون محدودیت دام زنده توسط مرزنشینان از مناطق مرزهای جلفا، اینچه برون و بنادر جنوبی از جمله چابهار از کشورهای استرالیا، نیوزلند و برزیل وارد کشور می‌شود.

او با بیان اینکه مخالف واردات دام زنده نیستیم، افزود: اگرچه واردات دام منجر به تنظیم بازار و اثر گذاری بر تولید داخل می‌شود، اما به تولیدکننده داخل فشار وارد می‌کند.

پوریان ادامه داد: با توجه به نوسانات قیمت تولید داخل، جلوی صادرات دام گرفته شد و از طرفی برای کنترل بازار و قیمت‌ها واردات انجام می‌شود.

رئیس شورای تامین کنندگان دام افزود: با توجه به واردات گوشت گوسفند و گوساله در تابستان، دام‌های مولد کشتار نشدند که این نشان‌دهنده افزایش زایش است. براین اساس در بهمن‌ماه باید حدود ۳۵۰ هزار راس گوساله و بیش از یک میلیون راس گوسفند کشتار شود.

پوریان ادامه داد: اخیرا در کمیسیون کشاورزی مجلس مصوب شده که در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی دولت دام‌های مازاد دامداران را از آن‌ها خریداری کند.

رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: قیمت کنونی هر کیلو گوساله و گوسفند ۱۷۰ تا ۱۹۰ هزار تومان است که براین اساس قیمت منطقی هرکیلو گوشت با احتساب هزینه‌های تولید ۳۵۰ تا ۴۲۰ هزارتومان است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین