سیگنال یک مقام مسئول به بازار خودرو/ منتظر این اتفاق در واردات خودرو باشید
کد خبر: 16281

سیگنال یک مقام مسئول به بازار خودرو/ منتظر این اتفاق در واردات خودرو باشید

رییس سازمان توسعه تجارت گفت: بعد از پنج سال ممنوعیت واردات خودرو برداشت شد. در آینده نزدیک و در روزهای آینده، خودروهای وارداتی انبارهای گمرکی را پُر می‌کنند.

مهدی ضیغمی در نشست مدیران ستادی و اجرایی گمرکات با اشاره به ارتباط مهم و خوب دو سازمان توسعه تجارت و گمرک ایران در حوزه تجارت گفت: روند صادرات از سمت کالاهای خام به کالاهای ارزش افزوده سوق پیدا کرده و از صادرات مواد نفتی به پتروشیمی و فولادی رسیدیم.

اوی با بیان اینکه تغییر نگرش صادراتی ایجاد شده است، اظهار داشت: امروز کالاهای دارای ارزش افزوده مانند تولیدات دانش بنیان، خدمات فنی و مهندسی و... صادرات می‌شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه تلاش می‌کنیم که ظرفیت‌های که تجاری کشور را افزایش دهیم، تصریح کرد: در ابتدای دولت، تعداد رایزن‌های کشور پنج رایزن بود که امروز این تعداد به ٣٠ رایزن افزایش پیدا کرده و تلاش داریم این تعداد را به ٧٠ رایزن برسانیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه اخیرا ٢۴ هزار دستگاه کشنده وارد کشور شد، عنوان کرد: ورود این تعداد کشنده نقش مهمی در تجارت خارجی به ویژه در تردد باز در اروپای غربی خواهد داشت. همچنین بعد از پنج سال ممنوعیت واردات خودرو برداشت شد. در آینده نزدیک و در روزهای آینده، خودروهای وارداتی انبارهای گمرکی را پُر می‌کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین