نحوه دریافت کد رهگیری رایگان برای مستاجران
کد خبر: 8339

نحوه دریافت کد رهگیری رایگان برای مستاجران

نماینده وزارت راه و شهرسازی از رایگان شدن دریافت کد رهگیری اجاره نامه برای مستاجران ‌در سامانه ملی املاک و اسکان خبر داد.

بیان فردا | علیرضا مهلی، نماینده وزارت راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم و کنترل بازار مسکن، املاک و مستغلات با هدف آرامش به بازار مسکن اردبیل اظهار کرد: اگر مردم املاکشان را در سامانه ثبت نکنند، مشمول قانون خانه‌های خالی می‌شوند.

وی تصریح کرد: گشت مشترک تعزیرات حکومتی باید از حالت سنتی خارج و آمار شناسایی خانه‌های خالی باید اعلام شود.

نماینده وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در نتیجه برگزاری این گشت مستمر ما امروز شاهد کاهش قیمت و اجاره بها هستیم، گفت: سامانه اجاره بها باید جدی‌تر گرفته شده و در استان راه‌اندازی شود و رایگان شدن دریافت کد رهگیری اجاره نامه در استان اردبیل به همه مردم اطلاع‌رسانی شود.

املاک ثبت نشده مشمول قانون خانه‌های خالی می‌شوند

مهلی افزود: باید به مردم اعلام و اطلاع‌رسانی دقیق شود که اگر املاکشان را در سامانه ثبت نکنند، مشمول قانون خانه‌های خالی می‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هدف از این کارگروه جلوگیری و کاهش تورم و شناسایی خانه‌های خالی در راستای کنترل قیمت مسکن در کشور است.

مهلی اضافه کرد: یکی از مهمترین معضلات حوزه مسکن در کشور سوداگری مشاوران املاک است و اینکه این افراد در گران‌فروشی مسکن و اجاره بها نقش اساسی دارند.

نماینده وزارت راه و شهرسازی بر ادامه گشت مشترک با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و نظارت دقیق بر مشاورین املاک تعزیرات تاکید کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین