سد جدید دولت بر سر واردات خودرو
کد خبر: 8342

سد جدید دولت بر سر واردات خودرو

در حالی که همه منتظر ترخیص خودروهای وارداتی هستند، اما سد جدید دولت بر سر واردات خودرو باعث شده تا این فرایند با کندی انجام شود.

 

بیان فردا | اقدامات جدید دولت باعث شده تا واردکنندگان برای ترخیص خودروهای وارداتی با چالش جدیدی مواجه شوند. در واقع واردکنندگان در گذشته با ضمانت بانکی می‌توانستند حقوق گمرکی را پرداخت کرده و با گردش مالی خود تعداد بیشتری خودرو خارجی خریداری کنند. ضمن این‌که ترخیص خودروها از گمرک با ضمانت بانکی باعث کاهش هزینه‌های سربار عرضه می‌شد و روی کاهش قیمت خودروهای وارداتی نیز تاثیرگذار بود؛ اما اکنون این امکان حذف شده است.

گمرک در دور جدید برای واردات ماشین و تلفن همراه ضمانت بانکی قبول نمی‌کند و واردکنندگان خودرو می‌بایست در زمان ترخیص، تمام عوارض را در همان لحظه به‌شکل نقدی پرداخت کنند.

چنین اقدامی باعث شده تا واردکنندگان علاوه بر چالش‌های تامین ارز، عدم امکان عرضه خودرو قبل از ترخیص قطعی و طولانی بودن فرایند واردات، با چالش جدیدی به‌نام عدم امکان ارائه ضمانت بانکی برای ترخیص خودرو نیز مواجه شوند.

در همین راستا بسیاری از واردکنندگان از ثبت سفارش خودروهای جدید صرف‌نظر کردند و در حال حاضر با نقدینگی خود در حال ترخیص خودروهای موجود در گمرک هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین