بیانیه روسیه درباره دلیل حضور لاوروف در تهران
کد خبر: 10639

بیانیه روسیه درباره دلیل حضور لاوروف در تهران

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای به محورهای رایزنی‌های دوجانبه وزیر امور خارجه این کشور در تهران اشاره کرد.

بیان فردا | وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای به محورهای رایزنی‌های دوجانبه وزیر امور خارجه این کشور در تهران اشاره کرد.

 وزارت امور خارجه روسیه در پی نشست گروه همکاری قفقاز در چارچوب ۳+۳(روسیه، ایران و ترکیه-آذربایجان، گرجستان و ارمنستان) و در سطح وزرای امور خارجه که دیروز در تهران برگزاری شد، اعلام کرد که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در تهران، درباره توسعه همکاری‌های دوجانبه در چارچوب توافق‌های بلندپایه‌ای که در تهران انجام شده است با مقامات ایرانی رایزنی کرد.

خبرگزاری تاس گزارش داد که در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: دستور کار دوجانبه فعلی به طور کامل و با تامید بر توسعه بیشتر شراکت چندجانبه روسیه-ایران طبق توافق‌های پیشین انجام‌شده میان ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه و ابراهیم رئیسی، رییس جمهور ایران مورد بحث قرار گرفت.»

وزارت امور خارجه روسیه در ادامه اشاره کرد که طرفین بر اجرایی شدن پروژه های مشترک در حوزه‌های انرژی و لجستیک، از جمله راه اندازی کامل کریدور حمل‌ونقل بین‌المللی شمال-جنوب تاکید کردند. درباره اقدامات اضافی برای تقویت بیشتر روابط روسیه-ایران نیز توافق شد.

وزارت امور خارجه روسیه افزون بر این بیان کرد که مسکو و تهران بر غیرقابل‌قبول بودن تحریم‌های یک‌جانبه غرب که «کارکرد عادی اقتصاد جهانی را تضعیف می‌کند» تاکید کردند.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیع آمده است: «طرفین درباره وضعیت توافق هسته‌ای نیز اقدامات شرکای غربی این توافق را محکوم کردند که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل مغایرت دارد. طرفین همچنین تصریح کردند که هیچ جایگزینی برای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ وجود ندارد.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین