پیام تهدیدآمیز کیهان برای غرب و آمریکا
کد خبر: 15051

پیام تهدیدآمیز کیهان برای غرب و آمریکا

روزنامه کیهان غرب و آمریکا را تهدید کرده اگر دست از حمایت از اسرائیل برندارند اجازه تردد از تنگه هرمز، باب‌المندب، جبل‌الطارق، داردانل و بسفر را هم از دست خواهند داد!

بیان فردا | روزنامه کیهان غرب و آمریکا را تهدید کرده اگر دست از حمایت از اسرائیل برندارند اجازه تردد از تنگه هرمز، باب‌المندب، جبل‌الطارق، داردانل و بسفر را هم از دست خواهند داد!

کیهان نوشت: مسلماً ادامه جنگ موقعیت رژیم غاصب را متزلزل‌تر می‌کند. خیلی‌ها در لزوم امنیت داشتن آبراه‌ها و تنگه‌ها همداستان‌اند و می‌دانند که امنیت تنگه حساس باب‌المندب و آبراه دریای سرخ وابسته به جلب نظر یمنی‌هاست و زمانی که یمنی‌ها در حمایت قاطع از مقاومت قلسطین از سلاح تنگه و آبراه استفاده می‌نمایند، راهی جز متوقف کردن جنگ غزه و عقب‌نشینی ارتش رژیم غاصب از غزه و نیز رفع محاصره دریایی ساکنان آن وجود ندارد. غرب باید متوجه شود حمایت از رژیم غاصب اسرائیل با سودای امنیت تنگه‌ها و آبراه‌ها همخوانی ندارد. غرب باید باور کند اسرائیل وقتی قادر به اداره یک جنگ در یک باریکه نیست نمی‌تواند به حیات ننگین خود ادامه بدهد و غربی‌ها چگونه می‌توانند در منطقه‌ای با آرامش حرکت کنند که مردم آن جنایت علیه فلسطین را برنمی‌تابند. امنیت آبراه‌های منطقه یک امری نیست که با دستورالعمل غرب و قطعنامه‌های سازمان ملل به نفع غرب برقرار شود، این امنیت فقط با تأمین منافع ملت‌های اطراف آن حاصل‌شدنی است.

این روزنامه تهدید کرده است: غرب باید بداند از این پس با ادامه حمایت از رژیم غاصب اسرائیل، تنگه امنی برای آن باقی نمی‌ماند و خوب می‌داند مهم‌ترین تنگه‌های دنیا (هرمز، باب‌المندب، جبل‌الطارق، داردانل و بسفر) در جهان اسلام واقع شده‌اند. اگر غرب دست از حمایت غاصبان فلسطین برندارد، دیر نباشد که اجازه ورود به سایر تنگه‌های اسلامی را هم از دست بدهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین