تشکیل کشور فلسطینی با وجود نتانیاهو «غیرممکن نیست»
کد خبر: 15144
بایدن:

تشکیل کشور فلسطینی با وجود نتانیاهو «غیرممکن نیست»

رییس جمهور آمریکا تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی را حتی با حضور نتانیاهو در قدرت ممکن دانست.

بیان فردا | گاردین نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا برای اولین بار در نزدیک به یک ماه گذشته با نتانیاهو درباره اختلافات بر سر تشکیل کشور فلسطینی و همچنین حملات اسرائیل به غزه صحبت کرد. جو بایدن در پی تماسی که روز جمعه با نخست وزیر رژیم صهیونیستی داشت، گفته است که ایجاد یک کشور مستقل برای فلسطینیان در زمانی که بنیامین نتانیاهو هنوز بر سر کار است غیرممکن نخواهد بود.

رئیس جمهور ایالات متحده گفت: نتانیاهو با همه راه حل ها برای تشکیل دو کشور مخالف نیست و انواع مختلفی وجود دارد.

تماس تلفنی روز جمعه یک روز پس از آن صورت گرفت که نتانیاهو گفت که به مقامات آمریکایی به طور واضح گفته است که از تشکیل کشور فلسطین به عنوان بخشی از هیچ طرح پس از جنگ حمایت نخواهد کرد. بایدن، به نوبه خود، در این تماس بر تعهد خود برای تلاش در جهت کمک به فلسطینی ها برای حرکت به سمت تشکیل کشور تاکید کرد.

بایدن در پاسخ به این سوال که آیا راه حل دو کشوری تا زمانی که نتانیاهو هنوز در قدرت بود غیرممکن بود، گفت: نه، اینطور نیست.

بایدن در گفتگو با خبرنگاران پس از دیدار با شهرداران ایالات متحده گفت: نتانیاهو با همه راه حل های دو کشور مخالف نیست و انواع مختلفی وجود دارد و افزود که برخی از اعضای سازمان ملل نیروی نظامی ندارند.(کشور آینده فلسطین هم می‌تواند بدون نیروی نظامی باشد)

از بایدن پرسیده شد که آیا با توجه به اظهارات نتانیاهو مبنی بر رد راه حل دو کشوری، در شرایط کمک به اسرائیل تجدید نظر خواهد کرد. او گفت: «من فکر می‌کنم که بتوانیم کاری کنیم… فکر می‌کنم راه‌هایی وجود دارد که این راه حل می‌تواند کار کند».

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین