ادعای آمریکا درباره مشارکت ایران در حملات یمن
کد خبر: 15325

ادعای آمریکا درباره مشارکت ایران در حملات یمن

فرمانده ارشد نیروی دریایی آمریکا در منطقه ادعا کرد که ایران در حملات ارتش یمن در دریای سرخ «مشارکت مستقیم» دارد.

بیان فردا | فرمانده ارشد نیروی دریایی آمریکا در منطقه ادعا کرد که ایران در حملات ارتش یمن در دریای سرخ «مشارکت مستقیم» دارد.

«برد کوپر» فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در گفت‌وگوی امروز (دوشنبه) خود با خبرگزاری آسوشیتدپرس، مدعی شد که ایران به‌صورت مستقیم در حملات انصارالله یمن به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ مشارکت دارد.

این ژنرال آمریکایی از بیان این ادعا که تمامی حملات یمن در دریای سرخ و خلیج عدن «با دستور مستقیم ایران» انجام می‌شود، خودداری کرد، اما اظهار کرد که «حوزه نفوذ ایران از خاورمیانه و تنگه هرمز حالا به آب‌های سرتاسر خاورمیانه گسترش یافته است».

این اتهام‌زنی در حالی است که ایران بارها تاکید کرده گروه‌های مقاومت در کشورهای منطقه کاملاً مستقل و بنا بر صلاحدید و تصمیم خود در ارتباط با امنیت کشورهای خود و یا حمایت از ملت مظلوم فلسطین عمل می‌کنند.

او در مصاحبه تلفنی خود با آسوشیتدپرس گفت: اقدامات حوثی‌ها (انصارالله یمن)، یعنی حملات آنان به کشتی‌های تجاری، شدیدترین حملاتی است که در ۲ نسل گذشته شاهد بوده‌ایم.

این فرمانده آمریکایی که در ماه فوریه پست خود را ترک خواهد کرد مدعی شد تنها راه پایان این بحران، این است که یمن تصمیم بگیرد به حملات خود پایان دهد.

در پی جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، انصارالله یمن اعلام کرد تمامی کشتی‌هایی را که به نحوی به رژیم صهیونیستی مرتبط هستند، در دریای سرخ هدف قرار خواهد داد و این کار تا توقف جنایات رژیم اشغالگر علیه فلسطینیان در غزه ادامه دارد.

غرب با رهبری آمریکا ائتلافی نظامی تشکیل داد که هدف آن مقابله با حملات یمن به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی است. پیش‌تر آمریکا و انگلیس در واکنش به این اقدام صنعا، چندین موضع ارتش یمن را هدف قرار دادند.

رسانه آمریکایی نوشته از آغاز جنگ جدید غزه تا امروز، ایران به‌صورت مستقیم وارد درگیری با نظامیان آمریکا یا رژیم صهیونیستی نشده، اما این ژنرال آمریکایی با بیان اینکه ایران مستقیماً در آتش حملات یمن می‌دمد، مدعی شد: «حرفم این است که ایران مشخصاً در تامین بودجه، منابع و آموزش آن‌ها نقش دارد. واضح است آن‌ها کاملاً مستقیم مشارکت دارند».

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین