تصمیم جدید و خبرساز نتانیاهو درباره فلسطین
کد خبر: 15736

تصمیم جدید و خبرساز نتانیاهو درباره فلسطین

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد نه تنها نظامیانش را از نوار غزه خارج نمی‌کند بلکه هزاران فلسطینی در زندان‌های این رژیم را هم آزاد نمی‌کند.

بیان فردا | نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد نه تنها نظامیانش را از نوار غزه خارج نمی‌کند بلکه هزاران فلسطینی در زندان‌های این رژیم را هم آزاد نمی‌کند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت تل‌آویو هرگز نیروهای نظامی خود را از غزه خارج نمی‌کند و هزاران فلسطینی در زندان‌های خود را هم آزاد نخواهد کرد.

این در حالی است که وزارت بهداشت غزه روز دوشنبه اعلام کرد که در نتیجه تجاوزهای رژیم صهیونیستی از آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر تاکنون ۲۶ هزار و ۶۳۷ فلسطینی در نوار غزه شهید و ۶۵ هزار و ۸۳۷ نفر دیگر مجروح شدند.

همچنین سخنگوی کابینه نتانیاهو در پی اتهامات رژیم صهیونیستی علیه آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) گفت این سازمان باید تشریح کند که آیا توافق میان خود و جنبش حماس دارد یا خیر و اینکه چه ضمانتی وجود دارد که کمک‌های انسانی انتقالی به نوار غزه به دست حماس نرسد.

وی همانند دیگر مقامات صهیونیستی مدعی شد دستکم ۱۳ کارمند آنروا در حمله مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر شرکت داشتند.

رژیم صهیونیستی مدعی است کارکنان سازمان آنروا در حمله مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر شرکت داشتند.

سخنگوی کابینه نتانیاهو با این ادعا که ۱۰ درصد از کارمندان آنروا در نوار غزه با جنبش حماس همکاری می‌کنند، مدعی شد: «روابط میان آنروا و حماس نگران کننده بوده و نظام بین‌المللی را تهدید می‌کند. این سازمان حملات موشکی حماس از داخل و اطراف مدارس خود را پنهان می‌کند و با حماس همدست است».

وی بدون اشاره به ممانعت‌های رژیم صهیونیستی در انتقال کمک‌های انسانی به مردم غزه گفت آنروا در توزیع کمک‌ها میان غیرنظامیان موفق عمل نکرد و تل‌آویو خواهان تعلیق کمک مالی به آن است.

سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی گفت باید فعالیت آنروا تعلیق و درباره فعالیت و ارتباطش با حماس تحقیق شود. 

وی مدعی شد سازمان ملل باید به شکست آنروا در توزیع کمک‌ها اعتراف کرده و دنبال جایگزینی باشد.

رژیم صهیونیستی برای صد و پانزدهمین روز متوالی به بمباران شدید مناطق مختلف نوار غزه به ویژه شهر خان یونس در جنوب ادامه می‌دهد، جایی که فلسطینی‌ها پس از فرار از جهنم جنگ در شمال نوار غزه، موج دیگری از آوارگی را تجربه می‌کنند. این درحالی است که چندین کشور غربی کمک مالی به آژانس آنروا را قطع کرده‌اند و این مساله جان ساکنان غزه را که به کمک‌های این آژانس وابسته بودند، تهدید می‌کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین