روسیه به ایران اجازه برداشت گاز نمی‌دهد!
کد خبر: 14415

روسیه به ایران اجازه برداشت گاز نمی‌دهد!

اردشیر دادرس گفت: روسیه اجازه نمی‌دهد ایران از هشت حلقه چاه میدان گازی سردار جنگل در دریای خزر، گاز برداشت کند.

بیان فردا | اردشیر دادرس گفت: روسیه اجازه نمی‌دهد ایران از هشت حلقه چاه میدان گازی سردار جنگل در دریای خزر، گاز برداشت کند.

اردشیر دادرس در صبحانه کاری کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت: ممانعت روسیه از برداشت گاز توسط ایران در میدان سردار جنگل، یکی از عوامل ناترازی تولید و مصرف گاز در کشور است.

 وی سرمایه گذاری ناکافی برای حفظ ظرفیت فعلی تولید و توسعه استحصال گاز را زمینه ساز ناترازی بحرانی در ده سال آینده ذکر کرد و افزود: برای گذر از ناترازی، باید ۶۰ میلیارد دلار برای حفظ تولید پارس جنوبی و توسعه سایر میادین گاز کشور در ده سال آتی سرمایه گذاری شود در غیر اینصورت و با ادامه شرایط فعلی با ۴۰۰ میلیون مترمکعب ناترازی در تولید و مصرف گاز مواجه خواهیم شد.

رئیس انجمن سی ان جی کشور، ایران را بزرگترین تخصیص دهنده یارانه گاز در جهان عنوان کرد و گفت: از ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ بیش از ۳۲۴ میلیارد دلار یارانه گاز در ایران توزیع شده است که غیرعقلایی و غیر اقتصادی است.

اردشیر دادرس با تاکید بر این که مهمترین عامل ناترازی تولید و مصرف گاز در کشور سوء مدیریت و بی تدبیری مدیریتی است افزود: در اوج ناترازی تولید و مصرف گاز، وزیر نفت دستور می‌دهد یک میلیون و یکصد هزار انشعاب جدید به شبکه گاز کشور متصل شود که عملا ناترازی را تشدید می‌کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین